Wersja do druku

Udostępnij

Anna Radziejewska – mezzosopran
Paweł Sommer – fortepian

piątek, 04.11.2022, godz. 18.00
Galeria Ars et Historia, ul. Niepodległości 10, Bolków

W programie:

Romantyczność

Edvard Grieg
Solvejgs Lied (Ibsen)

Franz Liszt
Etiuda koncertowa “Un sospiro”

Hector Berlioz
Le spectre de la rose

Enrique Granados
El tra la la y el puntendo

Gioacchino Rossini
cavatina Tancredi z opery Tancredi

Stanisław Moniuszko
Mère, tu n’es plus là (V.Hugo)
Niepewność (A. Mickiewicz)

Johannes Brahms
Von eviger Liebe

Robert Schumann
Widmung (Rückert)

Franz Schubert
Impromptus Es -dur op 90 nr 2
Gretchen am Spinnrade (Goethe)

Fryderyk Chopin
Piosnka litewska
Życzenie
Scherzo b-moll op 31

Anton Dvorak
Struna naladéna


Anna Radziejewska

Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. Występowała w wielu teatrach operowych oraz salach koncertowych Europy i Azji oraz na festiwalach współpracując z wybitnymi dyrygentami.

Kreowała role w inscenizacjach wielkich twórców opery. Posiada również bogaty repertuar koncertowy, na który składają się recitale pieśni i muzyki kameralnej, dzieła oratoryjne i wokalno-instrumentalne oraz koncerty z zespołami muzyki dawnej.

Jej talent doceniają wybitni kompozytorzy dedykując jej swoje utwory.

W 2021 wyreżyserowała spektakl „Eroi(ne)” dla Polskiej Opery Królewskiej. Odznaczona brązowym
medalem Gloria Artis oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jest pedagogiem śpiewu solowego, profesorem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Artystka często zapraszana jest również do prowadzenia kursów mistrzowskich.

Paweł Sommer

Związany z Uniwersytetem Muzycznym im. Chopina w Warszawie, gdzie skończył studia i pracuje jako wykładowca. Doskonalił swoje umiejętności podczas licznych kursów i warsztatów, m.in. Britten-Pears Young Artist Programme (Aldeburgh, 2011, 2012), Académie européenne de musique (Aix-en-Provence, 2012, 2014). A także w International Lied Masterclass (Bruksela) oraz w Studium Pieśni (UMFC),
gdzie pracował pod okiem wybitnych śpiewaków i pianistów. Jest współautorem płyty Wandtke plays polish (Requiem Records 2018), na której wraz ze skrzypaczką Anną Wandtke wykonuje Sonatę d-moll op. 9 K. Szymanowskiego.

W październiku 2019 roku współuczestniczył w prowadzonych przez śpiewaczkę Annę Radziejewską kursach mistrzowskich w South-Central University for Nationalities w Wuhan (Chiny). Brał udział w różnych wydarzeniach artystycznych, do których należały m.in. koncerty z cyklu Sounds of art w Muzeum Narodowym w Warszawie (2018-2020) oraz koncerty w ramach projektu.