Wersja do druku

Udostępnij

Do otwartego konkursu przyjmowane są zgłoszenia profesjonalnych krytyków, teatrologów, kulturoznawców, recenzentów tańca z udokumentowanym dorobkiem w zakresie analizy i interpretacji spektakli oraz z doświadczeniem w organizacji podobnych wydarzeń.

Spośród zgłoszeń wybrane zostaną dwie osoby, które w bieżącym roku będą prowadzić spotkania w ramach „Akademia Krytyxx”. Do ich zadań będzie należało m.in.

  • prowadzenie trzech spotkań (90 min każde) z osobami uczestniczącymi,
  • prowadzenie we współpracy z pozostałymi osobami jednego spotkania (90 min),
  • prowadzenie dwóch spotkań (90 min każde) w ramach konsultacji tekstów/recenzji z osobami uczestniczącymi.

Komisja konkursowa ocenia m.in. doświadczenie w prowadzeniu podobnych działań oraz kuratorowaniu programów edukacyjnych i kompetencje w analizie spektakli ruchowych oraz potencjał promocyjny.


Do udziału w konkursie napłynęły dwa zgłoszenia. Komisja Konkursowa zarekomendowała obie osoby do prowadzenia spotkań w ramach projektu „Akademia Krytyxx”. Są to:

  • dr Monika Kwaśniewska-Mikuła
  • Maciej Guzy