Wideoklip promocyjny portalu „Polskie ludowe instrumenty muzyczne”

Wersja do druku

Udostępnij

Jedyne w Polsce wirtualne centrum instrumentów ludowych | www.instrumenty.edu.pl

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza do wirtualnej wycieczki po największym centrum instrumentów ludowych w Polsce. Portal „Polskie ludowe instrumenty muzyczne” prezentuje instrumenty muzyczne i narzędzia dźwiękowe wykorzystywane w Polsce od XVIII do XXI wieku. Strona ma charakter popularyzatorski i edukacyjny, spełniając jednocześnie wymagania specjalistów i naukowców.

Portal prezentuje 250 instrumentów – unikalnych eksponatów muzealnych, pochodzących z najważniejszych kolekcji w Polsce. Jako pierwszy prezentuje tak bogaty materiał porównawczy – całkowicie nową dokumentację zdjęciową (prawie 1000 zdjęć) wraz z profesjonalnymi opisami, wzbogacony o nagrania dźwiękowe, materiały audiowizualne oraz projekty instrumentów. Niektóre obiekty prezentowane są w technice 360 st. Portal prezentuje także informacje o tradycjach muzycznych poszczególnych regionów Polski i funkcji każdego instrumentu w ludowej kulturze. Przygotowany został w wersji polskiej i angielskiej.

Wszystkie instrumenty w bazie zostały sklasyfikowane w oparciu o najnowszą wersję klasyfikacji instrumentów Hornbostela i Sachsa po raz pierwszy w całości przetłumaczoną na język polski.

Projekt zrealizowany został przez Instytut Muzyki i Tańca w Roku Oskara Kolberga (2014) ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach działań priorytetowych Roku Kolberga.

Produkcja: Instytut Muzyki i Tańca
Realizacja: Anu Czerwiński

Wideoklip w wersji angielskiej dostępny jest w zakładce „recources”.

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.