Ptasie Plotki czyli rzecz o muzyce Program koncertu obejmował utwory napisane przez Lutosławskiego specjalnie z myślą o dzieciach. Organizatorzy zrealizowali zadanie w oparciu o formułę „speacking concert”, która w połączeniu z multimedialną zabawą (rebusy, interaktywne zagadki), zapoznała młodego widza z sylwetką Witolda Lutosławskiego.

Wersja do druku

Udostępnij

Pomysł Ptasie Plotki czyli rzecz o muzyce został z powodzeniem zrealizowany podczas  koncertów w trzech małopolskich miastach; w Tarnowie, w Nowym Sączu i w Bochni.

Program koncertu  obejmował utwory napisane przez Lutosławskiego specjalnie z myślą o dzieciach. Organizatorzy zrealizowali zadanie w oparciu o formułę „speacking concert”, która w połączeniu
z multimedialną zabawą (rebusy, interaktywne zagadki), zapoznała młodego widza z sylwetką Witolda Lutosławskiego i otworzyła najmłodszą publiczność na muzykę współczesną.

Aktywny dialog najmłodszych melomanów z dyrygentem, Prof. Marcinem Sompolińskim oraz niezwykła interakcja z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej dała organizatorom szansę na możliwie różnorodne dotarcie do określonego odbiorcy.

Trwałym efektem realizacji projektu były programy koncertowe, z umieszczonymi tekstami Juliana Tuwima, do których muzykę skomponował Witold Lutosławski, a które najmłodsi melomani mogli zabrać do domu. W wielu szkołach efektem koncertów były wypracowania, które uczniowie pisali na tematy związane bezpośrednio z muzyką i osobą Lutosławskiego.

Koncerty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Lutosławski 2013 – Promesa, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.


Ptasie Plotki czyli rzecz o muzyce | 1

Ptasie Plotki czyli rzecz o muzyce | 2

Ptasie Plotki czyli rzecz o muzyce | 3

Ptasie Plotki czyli rzecz o muzyce | 4

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.