Album zespołu Patryk Kraśniewski Trio "Less is bless" jest efektem realizacji czwartej edycji programu IMIT "Jazzowy Debiut Fonograficzny". Album został wydany nakładem wytwórni Karrot Kommando.

Wersja do druku

Udostępnij

Album zespołu Patryk Kraśniewski Trio „Less is bless” jest efektem realizacji czwartej edycji programu IMIT „Jazzowy Debiut Fonograficzny”. Album został wydany nakładem wytwórni Karrot Kommando.

Od wydawcy:

Album „Less is Bless” powstał w trakcie kilkudniowej sesji nagraniowej w studio RecPublica. To jedno z niewielu miejsc w naszym kraju, które dysponuje wyjątkowym fortepianem Fazioli, a właśnie tego instrumentu Patryk Kraśniewski pragnął użyć do nagrania swojego debiutu. Oprócz perłowego brzmienia klawiszy, na płycie usłyszeć można perkusję w wykonaniu Jerzego Markuszewskiego oraz odrobinę elektroniki autorstwa Piotra Lewańczyka, który w trakcie sesji odpowiedzialny był za dźwięki Mooga oraz kontrabasu. Trudno spodziewać się więc płyty jazzowej w dosłownym i pełnym tego słowa znaczeniu, co jednak – znając zamiłowanie do łamania stereotypów Patryka Kraśniewskiego – nie powinno nikogo szczególnie dziwić.

Na co dzień muzyk współpracuje z artystami poruszającymi się po nieco innych niż jazz, obszarach muzycznych – wystarczy wspomnieć grupę Vavamuffin, Spokoarmię koncertującą z Mariką czy zespół towarzyszący Ras Lucie. Brał on również udział w pracach nad płytą elektronicznego projektu Agi Brine.

Album zamówić można na stronie wydawcy: www.karrot.pl/lessisbless.

Koncert promujący album odbył się 11 lipca 2015 roku o godz. 19.00 w Soho Factory w Warszawie, podczas Festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. Koncert został zorganizowany w ramach współpracy Instytutu Muzyki i Tańca z Fundacją Jazzarium.

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.