Czwarta edycja konkursu „Młody Muzyk Roku” została zorganizowana przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Trwała od stycznia do marca 2014. Do konkursu zakwalifikowano 17 młodych muzyków, którzy wzięli udział w półfinałach w dniu 8 marca.

Wersja do druku

Udostępnij

Czwarta edycja konkursu „Młody Muzyk Roku” została zorganizowana przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Trwała od stycznia do marca 2014. Do konkursu zakwalifikowano 17 młodych muzyków, którzy wzięli udział w półfinałach w dniu 8 marca. W finale konkursu 19 marca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia S-1 wystąpiło siedmioro muzyków. Artystom towarzyszyła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza. Jury w składzie: Krzesimir Dębski, Patrycja Piekutowska, Kevin Kelner oraz Tytus Wojnowicz wyłoniło zwycięzcę, którym został akordeonista Bartosz Kołsut. Artysta  reprezentował Polskę na konkursie Eurowizja dla Młodych Muzyków w Kolonii 31 maja. Widzowie TVP przyznali swoją nagrodę w drodze konkursu akordeonistce Indze Piwowarskiej.

 

Nagrania przesłuchań półfinałowych oraz transmisja występów finałowych zostały wyemitowane przez TVP Kultura (8, 9, 19 marca). Między 10 a 18 marca na telewizyjnej antenie prezentowane były felietony z sylwetkami muzyków zakwalifikowanych do finału. W części finałowej nagrody wręczyła Pani Minister Małgorzata Omilanowska, Dyrektor TVP Kultura Katarzyna Janowska oraz Dyrektor IMIT Andrzej Kosowski.

Nagrania wideo z występów półfinałowych, finałowych oraz felietony o artystach dostępne są na stronie www.mlodymuzykroku.tvp.pl/

Projekt ma charakter nowoczesnego talent show z najwyższej jakości zawartością artystyczną. Spektakularny finał jest poprzedzony kampanią promocyjną ukazującą najlepszych z najlepszych, którzy uczą się grać na instrumentach muzycznych i osiągają znaczące sukcesy. Założeniem tego konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do doskonalenia swoich umiejętności w grze na instrumencie. Naszym działaniem w autentyczny sposób wspieramy młode talenty. Pokazujemy, że żmudne ćwiczenia na instrumencie mogą przynieść owoce. Jednocześnie całe przedsięwzięcie wbudowujemy we współczesną rzeczywistość medialną, uruchamiając nowoczesne technologie telewizyjne i zachęcając tym samym młodych ludzi do śledzenia na bieżąco zmagań swoich rówieśników.

FINAŁ I część

FINAŁ II część

FINAŁ III część

 

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.