Lutosławski XXI - warsztaty dla nauczycieli | 3 Prezentujemy warsztaty artystyczne, dzięki którym pragniemy zachęcić nauczycieli do prezentowania muzyki Lutosławskiego uczniom, wyposażyć w wiedzę i umiejętności potrzebne do jej zrozumienia i popularyzowania, obudzić w nich pasję propagatora artystycznej muzyki współczesnej.

Wersja do druku

Udostępnij

Lutosławski XXI – warsztaty dla nauczycieli | 1

Prezentujemy warsztaty artystyczne, dzięki którym pragniemy zachęcić nauczycieli do prezentowania muzyki Lutosławskiego uczniom, wyposażyć w wiedzę i umiejętności potrzebne do jej zrozumienia i popularyzowania, obudzić w nich pasję propagatora artystycznej muzyki współczesnej.

Do prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy wybitnych i znanych kompozytorów muzyki, pedagogów, publicystów — Joannę Grotkowską, Sławomira Wojciechowskiego, Mateusza Miguta, Wioletę Muras, Ewę Jakubowską, Jana Topolskiego, Małgorzatę Chmurzyńską, Ewę Cichoń, Malinę Sarnowską, Antoniego Beksiaka, Ziemowita Sochę, Zygmunta Krauzego, Adrianę Wdziękońską oraz Annę Ignatowicz-Glińską.

Wśród zadań i tematów warsztatowych znalazły się propozycje zabaw i działań twórczych dla uczniów i nauczycieli wokół wybranych utworów i technik kompozytorskich, krótki wykład o życiu i twórczości Lutosławskiego, połączony ze słuchaniem nagrań z jego muzyką, omówienie różnorodnych zagadnień związanych z muzyką XX i XXI wieku, z pedagogiką, psychologią i socjologią muzyki, w wymiarze przydatnym w edukacji powszechnej.

Lutosławski XXI – projekt Fundacji Muzyka jest dla wszystkich przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego oraz Instytutu Muzyki i Tańca.

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.