Teksty powstałe w wyniku V edycji programu „Krytyka muzyczna 2.0”

Wersja do druku

Udostępnij

V edycja programu „Krytyka muzyczna 2.0”, poświęcona krytyce muzyki filmowej, odbyła się w dniach 25 – 29 maja 2016 r. podczas 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Program został zrealizowany przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Magazynem muzycznym Presto.

W programie wzięło pięć, wybranych w trybie konkursowym uczestniczek: Agnieszka Cieślak, Katarzyna Goszcz, Aleksandra Górka, Magdalena Juźwik i Żaneta Kicińska. Udział w programie obejmował uczestnictwo w wykładzie teoretycznym, warsztatach, wydarzeniach towarzyszących i wybranych koncertach festiwalu oraz publikację powstałych podczas warsztatów tekstów. Wykład inaugurujący (Zobaczyć i usłyszeć. O krytyce muzyki filmowej; Pałac Krzysztofory, 25 maja 2016) wygłosił muzykolog, dziennikarz i publicysta muzyczny dr Mariusz Gradowski. Kilkudniowe warsztaty poprowadziła i opiekę nad grupą objęła redaktor naczelna magazynu Presto – Muzyka Film Sztuka i portalu prostoomuzyce.pl, Kinga A. Wojciechowska.

Efektem warsztatów jest publikacja, na którą składają się teksty uczestniczek warsztatów – felietony, relacje z koncertów, warsztatów i całego wydarzenia, wywiady z twórcami oraz wywiad jaki przeprowadziła Kinga Wojciechowska i wszystkie uczestniczki warsztatów z Robertem Piaskowskim, dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Z wywiadem można zapoznać się również na portalu prostoomuzyce.pl

fot. Wojciech Wandzel, www.wandzelphoto.com

 

UWAGA: W przeglądarce Mozilla Firefox mogą wystąpić problemy z otwieraniem plików PDF. Problemy te nie występują w przeglądarkach Opera, Chrome i Vivaldi. W takim przypadku zaleca się zapisanie pliku na dysku komputera (prawy klawisz myszy, „zapisz element docelowy jako”) i skorzystanie z dowolnego programu do przeglądania plików PDF.

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.