Celem projektu było zaprezentowanie twórczości Witolda Lutosławskiego najmłodszej publiczności oraz przybliżenie jego sylwetki, nie tylko jako znakomitego kompozytora, ale również jako człowieka wszechstronnie uzdolnionego i wyjątkowego autorytetu moralnego.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt zakładał popularyzację twórczości muzyki W. Lutosławskiego i przez to muzyki współczesnej nie tylko wśród osób zajmujących się muzyką w sposób profesjonalny, ale także wśród osób niezwiązanych z muzyką poważną, przede wszystkim wśród najmłodszych.

Piosenki dziecięce autorstwa kompozytora spotkały się z ciepłym przyjęciem – zarówno uczestnicy konkursu jak i nasi najmłodsi uczniowie uczyli się ich z przejęciem. W ramach projektu uczniowie najmłodszych klas nagrali płytę z wybranymi piosenkami dziecięcymi W. Lutosławskiego, która następnie posłużyła jako materiał do przygotowania się do udziału w konkursie. Z kolei finalnie Laureaci konkursu również zostali zaproszeni do nagrania swoich konkursowych wykonań, które następnie zostały wydane w formie płyty CD.

Projekt „Lutosławski dla najmłodszych” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Lutosławski 2013-Promesa” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

1. Idzie Grześ – Wiktor Wilczyński
2. Idzie Grześ – Zuzanna Kulikiewicz, Emilia Kędzierska, Rafał Mięgoć, Wiktor Wilczyński, Zuzanna Bednarczyk, Dorota Herda, Amelia Ipnar, Julia Łukasik, Julia Woźniak, Kaja Zwolak
3. Kotek – Alicja Zubkowicz
4. Kotek – Zuzanna Kulikiewicz, Klara Chargot, Drążkowska Daniela, Wiktor Kaszczyszyn, Mateusz Łakomy, Martyna Poznańska, Justyna Żak, Emilia Kędzierska, Rafał Mięgoć, Wiktor Wilczyński, Zuzanna Bednarczyk, Dorota Herda, Amelia Ipnar, Julia Łukasik, Julia Woźniak, Kaja Zwolak
5. Pióreczko – Amelia Kańtoch
6. Pióreczko – Aleksandra Łuka, Teresa Niedźwiadek, Patrycja Wajszyk
7. Pióreczko – Klara Chargot, Daniela Drążkowska, Wiktor Kaszczyszyn, Mateusz Łakomy, Martyna Poznańska, Justyna Żak
8. Rzeczka – Błażej Kurczewski
9. Rzeczka – Franciszek Buksiński
10. Rzeczka – Jagna Stachal
11. Rzeczka – Teraesa Niedźwiadek
12. Rzeczka – Zuzanna Bednarczyk
13. Taniec – Filip Priedl
14. Taniec – Inga Dębska
15. Taniec – Alicja Krawczyk, Wiktoria Kula, Marcelina Zaworska
16. Taniec – Mateusz Turecki

00:00 00:00
Large toggle button
Small toggle button
1.
Small toggle button
2.
Small toggle button
3.
Small toggle button
4.
Small toggle button
5.
Small toggle button
6.
Small toggle button
7.
Small toggle button
8.
Small toggle button
11.
Small toggle button
12.
Small toggle button
13.
Small toggle button
14.
Small toggle button
15.
Small toggle button
16.
Small toggle button
17.

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.