Album Justyny Piernik - „Kujawska Atlantyda” jest efektem realizacji pierwszej edycji programu IMIT „Muzyka Tradycyjna - Debiut Fonograficzny”. Album został wydany nakładem Fundacji Czas Tradycji.

Wersja do druku

Udostępnij

Album Justyny Piernik – „Kujawska Atlantyda” jest efektem realizacji pierwszej edycji programu IMIT „Muzyka Tradycyjna – Debiut Fonograficzny”. Album został wydany nakładem Fundacji Czas Tradycji.

Kujawska Atlantyda to próba wskrzeszenia zapomnianej muzyki tradycyjnej z Kujaw. Jej subtelność, emocjonalność i zmienność inspirowały Fryderyka Chopina. Sięgając do wspomnień i nagrań archiwalnych staramy się przywrócić ją współczesności taką, jaka była w jego epoce. Posłuchajcie, zaśpiewajcie, zagrajcie, zatańczcie!

Koncepcja i kierownictwo muzyczne: Justyna Piernik (lider zespołu Warszawa Wschodnia)

Wykonawcy: zespoły Warszawa Wschodnia i Janusz Prusinowski Kompania oraz Danuta Kaczmarek i Zdzisław Piernik

Więcej informacji o płycie: Kujawska Atlantyda

 

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close