Film o trombitach z cyklu „Instrumenty z duszą”. Występują Łukasz i Paweł Golcowie oraz Tadeusz Rucki.

Wersja do druku

Udostępnij

Film o trombitach beskidzkich z cyklu „Instrumenty z duszą”. W roli narratorów i wykonawców występują Łukasz i Paweł Golec oraz Tadeusz Rucki.

 

„Instrumenty z duszą” to cykl krótkich filmów edukacyjnych o tematyce muzycznej, przedstawiających polskie instrumenty ludowe. Ich zadaniem jest przybliżenie najważniejszych informacji o budowie instrumentów, sposobie ich wytwarzania, ich historii i funkcji w kulturze oraz o dawnej i obecnej praktyce wykonawczej. W roli narratorów występują znani muzycy, którzy oprócz barwnych opowieści o instrumencie, w mistrzowski sposób prezentują również ich walory brzmieniowe.

Film powstał w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Realizacja: Maciej Stasiński (www.watra.pl)
Producent: Instytut Muzyki i Tańca, Warszawa 2016

Zapraszamy również na portal „Polskie ludowe instrumenty muzyczne” (www.instrumenty.edu.pl), gdzie znajdują się opisy i zdjęcia trombit z największych polskich kolekcji muzealnych.

fot. kadry z filmu

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close