Film o koźle białym i czarnym z cyklu „Instrumenty z duszą”. W roli narratora i wykonawcy grającego na dudach podhalańskich występuje Jan S. Prządka.

Wersja do druku

Udostępnij

Film o koźle białym (weselnym) i koźle czarnym (ślubnym) z cyklu „Instrumenty z duszą”. W roli narratora i wykonawcy występuje Jan S. Prządka. Towarzyszą mu Dominik Brudło, Justyna Trześniewska i Łukasz Piątek.

Film powstał w polskiej i angielskiej wersji językowej.

„Instrumenty z duszą” to cykl krótkich filmów edukacyjnych o tematyce muzycznej, przedstawiających polskie instrumenty ludowe. Ich zadaniem jest przybliżenie najważniejszych informacji o budowie instrumentów, sposobie ich wytwarzania, ich historii i funkcji w kulturze oraz o dawnej i obecnej praktyce wykonawczej. W roli narratorów występują znani muzycy, którzy oprócz barwnych opowieści o instrumencie, w mistrzowski sposób prezentują również ich walory brzmieniowe.

Reżyseria: Piotr Baczewski
Producent: Instytut Muzyki i Tańca, Warszawa 2016

Zapraszamy również na portal „Polskie ludowe instrumenty muzyczne” (www.instrumenty.edu.pl), gdzie znajdują się opisy i zdjęcia kozłów z największych polskich kolekcji muzealnych.

 

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.