Film o suce biłgorajskiej z cyklu „Instrumenty z duszą”. Występuje Zbigniew Butryn.

Wersja do druku

Udostępnij

Film o suce biłgorajskiej z cyklu „Instrumenty z duszą”. W roli narratora i wykonawcy występuje znany muzyk, rekonstruktor i budowniczy instrumentów – Zbigniew Butryn z Janowa Lubelskiego.

„Instrumenty z duszą” to cykl krótkich filmów edukacyjnych o tematyce muzycznej, przedstawiających polskie instrumenty ludowe. Ich zadaniem jest przybliżenie najważniejszych informacji o budowie instrumentów, sposobie ich wytwarzania, ich historii i funkcji w kulturze oraz o dawnej i obecnej praktyce wykonawczej. W roli narratorów występują znani muzycy i budowniczowie instrumentów, którzy oprócz barwnych opowieści o instrumencie, w mistrzowski sposób prezentują również ich walory brzmieniowe.

Film powstał w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Realizacja: Maciej Stasiński (www.watra.pl)
Producent: Instytut Muzyki i Tańca, Warszawa 2018

Zapraszamy również na portal „Polskie ludowe instrumenty muzyczne” (www.instrumenty.edu.pl), gdzie znajdują się opisy i zdjęcia suk z największych polskich kolekcji muzealnych, m.in. egzemplarzy wykonanych przez Zbigniewa Butryna.

fot. kadry z filmu

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.