Album "Treezz" zespołu F.O.U.R.S. Collective jest efektem realizacji trzeciej edycji programu IMIT "Jazzowy Debiut Fonograficzny". Album został wydany nakładem wytwórni SJRecords.

Wersja do druku

Udostępnij

Album „Treezz” zespołu F.O.U.R.S. Collective jest efektem realizacji trzeciej edycji programu IMIT „Jazzowy Debiut Fonograficzny”. Album został wydany nakładem wytwórni SJRecords.

Album został nagrany w składzie:

  • Michał Salamon – fortepian, klawisze
  • Piotr Schmidt – trąbka
  • Stanisław Plewniak – saksofony, wokal
  • Patrycja Korniluk – obój
  • Jakub Dworak – kontrabas, gitara basowa
  • Szymon Madej – perkusja

Muzycy w dziewięciu autorskich utworach (w większości autorstwa Michała Salamona) nawiązali do takich gatunków jak drum 'n’ bass i muzyka klasyczna, przestrzenny jazz i etno, funk i brzmienia elektroniczne, co razem dało efekt w postaci Treezz – muzyki łączącej jazz z innymi gatunkami.

Premiera albumu „Treezz” odbyła się 8 marca 2014 roku w klubie Siedlisko w Gliwicach. Kolejne koncerty promujące album odbyły się podczas festiwalu TEDx 13 marca w Warszawie oraz w klubie Barometr w stolicy dwa dni później. Premiera płyty w Krakowie miała miejsce w Centrum Kultury Rotunda 21 marca.

Przy okazji występu na festiwalu TEDx, koncert zespołu skomentował główny organizator: „Their original repertoire has a huge range of expression and their treatment of music is inspiring. I’m convinced that they have a huge future ahead of them” – Ralph Talmont – TEDx Warsaw Curator

Muzycy tworzący zespół F.O.U.R.S. Collective są absolwentami lub studentami akademii muzycznych w Krakowie i w Katowicach. Mają wiele osiągnięć tak indywidualnych jak i zespołowych na międzynarodowych konkursach jazzowych.

Album powstał dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca, a wydany został przez firmę SJRecords (www.sjrecords.pl). Nagranie płyty zostało zrealizowane w studio im. Zbigniewa Preisnera w Niepołomicach pod Krakowem, a mix i mastering wykonał Mateusz Sołtysik. Płyta została wytłoczona w nakładzie 2200 sztuk przez tłocznię Takt. Dystrybucją płyty zajęła się Fonografika – największy dystrybutor płyt w Polsce. Oficjalna dystrybucja płyty w sklepach rozpoczęła się w maju 2014 roku.

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.