Reportaż z warsztatów w ramach nowego projektu edukacyjnego IMiT, prowadzonego we współpracy z Radomską Orkiestrą Kameralną.

Wersja do druku

Udostępnij

Reportaż z warsztatów w ramach nowego projektu edukacyjnego IMiT, prowadzonego we współpracy z Radomską Orkiestrą Kameralną.

Warsztaty odbyły się w dniach 17-18 października 2014 r. w Sali koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu.

Uczestnikami warsztatów z udziałem Radomskiej Orkiestry Kameralnej była młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 12 im. Mikołaja Reja w Radomiu, która aktywnie uczestniczyła w przygotowaniu koncertu, jak również wystąpiła w jednym z utworów razem z muzykami ROK.

Program warsztatów opracował Sławomir Wojciechowski, który poprowadził warsztaty przy pomocy Anny Kwiatkowskiej i Adama Mazurka.

Na program wieńczącego warsztaty koncertu w dniu 18 października złożyły się następujące utwory: Andrzej Panufnik: Concertino, Sławomir Wojciechowski: Dźwiękowisko, Emmanuel Séjourné: Koncert na wibrafon i smyczki, Wojciech Kilar: Orawa.

Wystąpili: Miłosz Pękala i Daniel Kamiński – perkusja, Radomska Orkiestra Kameralna, Młodzież Gimnazjum nr 12 w Radomiu, Maciej Żółtowski – dyrygent.

autor reportażu – Jakub Mitek

Produkcja: Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” © Instytut Muzyki i Tańca, 2014

Materiały

Wybór dokumentacji audiowizualnej, będącej efektem działań prowadzonych przez Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2010 roku.