Program wymiany rezydencyjnej organizowany w partnerstwie z Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L zakłada wsparcie produkcyjno-rezydencyjne dla artystów z Polski i Luksemburga, nawiązanie i utrzymywanie kontaktu pomiędzy środowiskami tanecznymi oraz zwiększenie obecności tańca w świadomości mieszkańców obu krajów.

Wersja do druku

Udostępnij

Celem projektu jest wsparcie produkcyjno-rezydencyjne dla artystów z Polski i Luksemburga, nawiązanie i utrzymywanie kontaktu pomiędzy środowiskami tanecznymi oraz zwiększenie obecności tańca w świadomości mieszkańców obu krajów. Dzięki temu artyści mają możliwość przyjrzenia się własnej praktyce choreograficznej z nowej perspektywy.

Partnerem projektu jest Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L. Dodatkowo, co roku prowadzimy nabór na instytucję goszczącą w Polsce.

Ogłoszenie naboru na instytucję goszczącą w 2022 roku:

W 2021 roku odbędzie się kolejna edycja Project 2/3. Katarzyna Baran weźmie udział w rezydencji w Luksemburgu, a William Cardoso z Luksemburga w Centrum Kultury w Lublinie.

Szczegółowe informacje znajdują się tu:

https://nimit.pl/aktualnosci/wyniki-naboru-programu-wymiany-rezydencyjnej-project-23/

https://nimit.pl/aktualnosci/project-23-open-call-dla-choreografek-i-choreografow/

https://nimit.pl/aktualnosci/program-wymiany-rezydencyjnej-project-23-nabor-na-instytucjeorganizacje-goszczaca-na-rok-2020/

Poniżej linki do poprzednich edycji Project 2/3:

https://nimit.pl/aktualnosci/open-call-dla-choreografek-i-choreografow-rezydencja-w-luksemburgu/

https://nimit.pl/aktualnosci/wymiana-rezydencyjna-project-23-nabor-do-ii-edycji-programu/

https://nimit.pl/aktualnosci/wyniki-konkursu-na-instytucjeorganizacje-goszczaca-w-ramach-programu-wymiany-rezydencyjnej-project-23-2674/

https://nimit.pl/aktualnosci/program-wymiany-rezydencyjnej-project-2-3-nabr-na-instytucj-organizacj-goszczc/