Wersja do druku

Udostępnij

Cele: Animacja twórczości kompozytorskiej i choreograficznej, wspieranie interdyscyplinarnej współpracy artystycznej, wzbogacenie repertuaru krajowych festiwali muzycznych, tanecznych i interdyscyplinarnych o prapremierowe wykonania.

Opis: Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych jest innowacją w polskim krajobrazie artystycznym. W innych krajach taki typ zamówień występuje sporadycznie, ale nigdy nie przyjął regularnej formy programowej.

Program zamówień łączonych ma na celu przede wszystkim ożywienie współpracy pomiędzy profesjonalnym środowiskiem muzycznym i tanecznym. Finansowe i organizacyjne niedostatki często stały na przeszkodzie w zamawianiu oryginalnej muzyki do nowej choreografii. Celem programu jest zwiększenie liczby produkcji wysokiej klasy spektakli tanecznych z muzyką oryginalną napisaną przez zawodowego kompozytora.

Program umożliwia także kompozytorom nawiązanie współpracy artystycznej z choreografami i wprowadza ich w obszar współczesnych metod kompozycji choreograficznej.

Termin składania wniosków: 28 lutego 2012

Budżet: planowany budżet wynosi 40 000 zł

Osoba odpowiedzialna:
Andrzej Kosowski – Dyrektor Instytutu
Joanna Szymajda – Zastępca Dyrektora

Dotychczasowe rezultaty: program został uruchomiony

Pliki do pobrania:
REGULAMIN
Formularz aplikacyjny
Formularz rozliczeniowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close