Wersja do druku

Udostępnij

3 lutego zmarł Norbert Blacha, wykładowca Instytutu Jazzu w Katowicach, aranżer, kompozytor, lider zespołów gospelowych. W Warszawie zmarł Mikołaj Ł. Lipowski, wykładowca uniwersytecki, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Norbert Blacha urodził się w 1959 roku. Od 1985 roku był pracownikiem Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Był autorem wielu aranżacji z gatunku Negro Spirituals. Wiele lat prowadził działalność koncertową, kompozytorską i aranżerską. Od 2003 r. był wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Zmarł 3 lutego 2012 roku po długiej i ciężkiej chorobie.

Mikołaj Ł. Lipowski urodził się w 1944 roku. Był wykładowcą Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, a także prezesem Towarzystwa Wolnej Wszechnicy Polskiej oraz wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Współpracował z miesięcznikiem "Jazz Forum", był działaczem warszawskiego klubu "Stodoła" oraz współtwórcą konkursów "Złota Tarka". Zmarł 3 lutego 2012 roku w Warszawie.