Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 4 lipca o godz. 18.00 Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli (ul. Łaska 12) zaprasza na drugi pokaz finałowy projektu Myśl, Ruch, Taniec!, kończący warsztaty letnie (obóz stacjonarny). Pokaz przygotowują prowadzący zajęcia: Agnieszka Łuczyńska, Paweł „Buli” Kokowski oraz Zuzanna Kasprzyk. Pokaz jest otwarty dla widzów. Projekt realizowany jest  we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu.

 

W ramach obozu młodzież pracuje intensywnie przez 5 dni w dwóch grupach. Poza uczestnictwem w warsztatach z jazzu, hip hopu i tańca współczesnego, osoby biorące udział w projekcie dowiedzą się jak prawidłowo powinien odżywiać się tancerz oraz poznają tajniki jogi. Do pracy z młodzieżą zaproszeni zostali znakomici choreografowie: Paweł „Buli” Kokowskie ze Street Dance Academy z Wrocławia, oraz Agnieszkę Łuczyńską z Łodzi – tancerkę, pedagoga i choreografa. To absolwentka Politechniki Łódzkiej oraz kaliskiego Studium Kształcenia Animatorów Kultury na specjalizacji Taniec Współczesny. Przez wiele lat związana z turniejową formą tańca towarzyskiego, następnie szkoliła się w innych formach tanecznych – jazz, modern-jazz, hip-hop, klasyka, techniki współczesne. Obecnie tancerka ekipy SKŁAD oraz instruktor i choreograf zespołu Krajki w Pałacu Młodzieży w Łodzi. Zajęcia poprowadzi także Zuzanna Kasprzyk z Gliwic –  studentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (PWST w Krakowie) i absolwentka ogólnokształcącej szkoły baletowej w tym samym mieście.

***

Myśl w ruchu to ogólnopolski program edukacyjny oparty na naborze konkursowym skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (różne grupy wiekowe). Każdy z projektów w ramach programu przygotowywany jest we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym. Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami tanecznymi, w ramach zajęć oglądają również spektakle tańca, integralną częścią programu są też wykłady teoretyczne. Projekty trwają jeden lub dwa semestry szkolne. Efekty kilkumiesięcznej praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności.

 

W 2014 roku w ramach Myśli w ruchu realizowanych jest 9 projektów w następujących miastach i miejscowościach: Lublin, Bytom, Stoszowice, Zduńska Wola, Gdańsk, Wrocław, Sokołów Podlaski, Dąbrówka, Grodzisk Mazowiecki.