Wersja do druku

Udostępnij

Pokaz w ramach projektu Myśl, Ruch, Taniec! realizowanego w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli (ul. Łaska 12), w sobotę 21 czerwca o godz. 14.00. Pokaz odbędzie się w dwóch grupach. Grupa III  pokaże formę mini spektaklu tanecznego. Jest to grupa poznająca różne odmiany i odcienie tańca współczesnego. W spektaklu wykorzystane zostaną elementy zaczerpnięte od wszystkich instruktorów, z którymi młodzież się spotkała. Inspiracją stały się zajęcia z Leszkiem Bzdylem, Mikołajem Mikołajczykiem, Pauliną Wycichowską i Edytą Kuldą – instruktorem lokalnym. W spektaklu znajdą się elementy improwizacji, jakości ruchu,  improwizacji kontaktowej oraz fragmenty choreografii poznanych podczas zajęć z zaproszonymi gośćmi. Pokaz II grupy to prezentacja z wykorzystaniem stylów ulicznych, uczestnicy projektu pokażą  układ taneczny zawierający elementy break dance, dancehall, hip hop i jego odmiany takie jak house czy new age. Będzie to pokaz instruktorów Izabeli Wartalskiej i Jacka Wągrowskiego.

Projekt Myśl, Ruch, Taniec! realizowany był w ramach programu Myśl w ruchu Instytutu Muzyki i Tańca.

 

***

Myśl w ruchu to ogólnopolski program edukacyjny oparty na naborze konkursowym skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (różne grupy wiekowe). Każdy z projektów w ramach programu przygotowywany jest we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym. Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami tanecznymi, w ramach zajęć oglądają również spektakle tańca, integralną częścią programu są też wykłady teoretyczne. Projekty trwają jeden lub dwa semestry szkolne. Efekty kilkumiesięcznej praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności.

 

W 2014 roku w ramach Myśli w ruchu realizowanych jest 9 projektów w następujących miastach i miejscowościach: Lublin, Bytom, Stoszowice, Zduńska Wola, Gdańsk, Wrocław, Sokołów Podlaski, Dąbrówka, Grodzisk Mazowiecki.