W dniach 28-30 listopada 2023 roku w Warszawie odbędzie się V Konwencja Muzyki Polskiej organizowana przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Tegoroczna edycja odbędzie się z udziałem publiczności w Auli Akademii Sztuk Pięknych. Wszystkie panele dyskusyjne będą również transmitowane w Internecie.

Wersja do druku

Udostępnij

Konwencja Muzyki Polskiej to cykliczne wydarzenie – spotkanie artystów, czyli praktyków, ale także obserwatorów (dziennikarzy) oraz animatorów życia muzycznego w naszym kraju, specjalistów w swoich dziedzinach. Przez kilka dni, podczas tematycznych sesji, diagnozują oni problemy i sukcesy szeroko rozumianej polskiej muzyki. Tradycja spotkań sięga 2011 roku – od tego czasu, środowisko muzyczne co 3 lata przez kilka dni rozmawia o bieżącej kondycji muzyki polskiej i o tym, co robić, aby mogła się ona bez przeszkód rozwijać.

Celem Konwencji Muzyki Polskiej jest przegląd możliwości i wyzwań muzyki polskiej z perspektywy twórców, wykonawców i instytucji. Przed uczestnikami spotkania stoi wyzwanie określenia potencjału jej rozwoju i promocji, a także identyfikacji obszarów, które wymagają wsparcia ze strony sektora publicznego poprzez zmiany regulacji, mechanizmy promocji lub zakres ochrony.

W ramach Konwencji odbędzie się dziesięć paneli dyskusyjnych obejmujących zakresem muzykę polską w jej rozmaitych formach gatunkowych i historycznych, a także sesje podejmujące tematy finansowania muzyki, krytyki muzycznej, eksportu i promocji. Szczegółowy program wraz z nazwiskami moderatorów i panelistów znajdują się na stronie www.konwencjamuzyki.pl w zakładce „program”.

Aby wziąć udział w Konwencji, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.konwencjamuzyki.pl do 20 listopada. Wydarzenie odbywać się będzie stacjonarnie w Auli Akademii Sztuk Pięknych na Wybrzeżu Kościuszkowskim 39 w Warszawie. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Osobom, które w tych dniach nie będą mogły być w Warszawie, zapewniamy dostęp online do wszystkich paneli dyskusyjnych. Uczestnicy oglądający transmisję będą mieli możliwość zadawania pytań oraz zgłaszania komentarzy do dyskusji za pośrednictwem aktywnego czatu.

Konwencja będzie transmitowana na stronie www.konwencjamuzyki.pl oraz kanale YouTube Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Organizatorem Konwencji Muzyki Polskiej jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wydarzenie jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.