Wersja do druku

Udostępnij

Zachęcamy do obejrzenia zapisu audio-video z pierwszego i trzeciego dnia II Konwencji Muzyki Polskiej, która odbyła się w dniach 12-14 maja 2014 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

Filmy dostępne są na kanale YouTube IMITpolska oraz na naszej stronie w zakładce materiały / obejrzyj.

 

II Konwencja Muzyki Polskiej odbyła się w dniach 12-14 maja 2014 w Warszawie. W ogólnopolskim spotkaniu środowiska muzycznego wzięło udział prawie 400 uczestników. Otwarcia Konwencji dokonała Małgorzata Omilanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem Konwencji była dyskusja na temat różnych dziedzin muzyki i infrastruktury polskiej kultury muzycznej, postawienie diagnozy, a także formułowanie strategii zmian. Centralnym punktem była prezentacja „Raportu o stanie tradycyjnej kultury muzycznej” przygotowanego przez zespół autorów pod redakcją Weroniki Grozdew-Kołacińskiej z okazji Roku Kolberga 2014. Dokument jest dostępny do pobrania jako plik pdf w zakładce materiały na naszej stronie.

Drugiego dnia odbyło się 20 paneli dyskusyjnych poświęconych zagadnieniom dotyczącym różnych obszarów muzyki (szczegółowy program). Prowadzili je moderatorzy, którzy przygotowywali wypowiedzi wstępne, a następnie animowali dyskusje.

Podczas debaty plenarnej trzeciego dnia moderatorzy przedstawili wnioski i postulaty sformułowane przez uczestników poszczególnych paneli. Materiały z Konwencji będą dostępne do pobrania ze strony www.konwencjamuzyki.pl. Na zakończenie obrad odbyła się dyskusja plenarna z udziałem uczestników Konwencji.

Organizatorem Konwencji był Instytut Muzyki i Tańca we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Polskich, Polską Radą Muzyczną i Otwartym Forum Muzyki Polskiej.

Patroni medialni – Pogram 2 Polskiego Radia, Jazz Forum, Presto, JazzPRESS, Polmic.pl, Jazzarium.pl, JazzSoul.pl, MuzykaTradycyjna.pl, Folk24.