Wersja do druku

Udostępnij

Lista pozytywnie rozpatrzonych odwołań do Programu „Zamówienia kompozytorskie 2018-2019” została opublikowana 07 czerwca 2018 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Operatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.

Lista projektów dostępna jest na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakładce Programy Ministra 2018 – Zamówienia kompozytorskie oraz na stronie IMiT w zakładce programy – programy ministra – Zamówienia kompozytorskie 2018-2019.

Podczas naboru do Programu wpłynęło łącznie 256 wniosków o dotację, które oceniał powołany przez Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana prof. dr. hab. Piotra Glińskiego Zespół Sterujący w składzie: Andrzej Dziadek, Łukasz Borowicz, Eugeniusz Knapik, Małgorzata Małaszko i Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

W trybie odwoławczym złożonych zostało 113 odwołań. Spośród nich Minister pozytywnie rozpatrzył 22.

W ramach Programu „Zamówienia kompozytorskie 2018-2019” zostaną zrealizowane 94 projekty o łącznej wartości 2.583.200,- zł.

Program „Zamówienia kompozytorskie” został ogłoszony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 19 grudnia 2017 roku. Jego celem jest tworzenie nowych dzieł muzycznych oraz pierwsze wykonania tych dzieł, ich popularyzacja i udostępnianie w przestrzeni publicznej, a także ich wykorzystanie jako narzędzia edukacji kulturalnej i artystycznej. W ramach dotychczasowych sześciu edycji Programu zostało zamówionych prawie 550 nowych utworów u 300 kompozytorów (polskich i zagranicznych).

 

LISTA WYNIKÓW NABORU WRAZ Z POZYTYWNIE ROZPATRZONYMI ODWOŁANIAMI