Wersja do druku

Udostępnij

Zbliża się pierwsza premiera w ramach projektu Wielkopolska: Rewolucje spektakl Teraz jest czas w reżyserii i choreografii Mikołaja Mikołajczyka, z udziałem działającego przy Zakrzewskim Domu Kultury „Dom Polski” chóru seniorów „Wrzosy”.

 

TERAZ JEST CZAS

Reżyseria i choreografia: Mikołaj Mikołajczyk

Dramaturgia: Aneta Cardet

Muzyka: Zbigniew Kozub

Scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski

Video: Mirek Kaczmarek

Tańczył będę nawet z ośmioma dychami na karku. W tańcu nie chodzi tylko o sprawność techniczną czy fizyczną. Równie dobrze mogę samymi palcami tańczyć, tworząc taki koncept, że cała uwaga widza skupi się na nich. Nie potrzeba odrywać się od ziemi pół metra, by zatańczyć.

(Mikołaj Mikołajczyk)

We wsi Zakrzewo w lokalnym domu kultury „Dom Polski” wyjątkowo prężnie działa ruch seniorów. Starsi ludzie mają tam swój chór – Zespół Śpiewaczy „Wrzosy” – który powstał nie tylko z potrzeby muzycznej ekspresji, ale przede wszystkim, by tworzyć wspólnotę, która łamie stereotyp „starość nie radość”. Jeden z najwybitniejszych polskich choreografów Mikołaj Mikołajczyk przygotowuje z zakrzewskimi seniorami spektakl taneczny z elementami teatru dokumentalnego, w którym weźmie udział zarówno sam artysta, jak i członkowie zespołu „Wrzosy”.

Premiera odbędzie się 5 września o godz. 18.00 w domu kultury „Dom Polski” w Zakrzewie koło Złotowa. Serdecznie zapraszamy!

Spektakl powstaje w ramach projektu Wielkopolska: Rewolucje, zainicjowanego i organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Kuratorka projektu: Agata Siwiak

Partner: Instytut Muzyki i Tańca.

 

Więcej informacji: (http://wielkopolska-rewolucje.pl)