Kongres Tańca to jedno z kluczowych wydarzeń dla polskiego środowiska tańca. Jego celem jest wspólna dyskusja nad przyszłością tej dziedziny sztuki w Polsce. Od dziś Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oddaje głos środowisku i zachęca do wypełnienia specjalnej ankiety, której wyniki będą stanowić fundament do opracowania programu Kongresu.

Wersja do druku

Udostępnij

Kongres tańca – wypełnij ankietę i wypracuj z nami konkretne rozwiązania

III Kongres Tańca zaplanowany jest na pierwszy kwartał 2023 roku. Od dziś można wypełniać ankietę skierowaną do pedagogów, choreografów, instruktorów, producentów, tancerzy, teoretyków, krytyków a także managerów tańca. To okazja do zasygnalizowania potrzeb polskiego środowiska tańca oraz wspólnego opracowania programu tego wydarzenia.

???????? Ankieta dostępna jest do 15 lipca pod adresem: www.kongrestanca.pl/ankieta

????????Wersja angielska dostępna jest pod linkiem https://kongrestanca.pl/survey

Pomoże ona zdiagnozować potrzeby ludzi tańca. Dzięki temu III Kongres Tańca będzie zorganizowany tak, aby podczas obrad przedstawiciele środowiska wypracowali konkretne rozwiązania zasygnalizowanych problemów i kierunki rozwoju. Postulaty zebrane podczas poprzednich dwóch edycji są realizowane w ramach prowadzonych przez Instytut programów.

Przyszłoroczny Kongres to ważna część ewaluacji działań na rzecz tańca. Najbardziej nurtujące kwestie będą omawiane w panelach tematycznych:

  • ludzie tańca,
  • infrastruktura tańca,
  • partnerstwo,
  • zarządzanie tańcem,
  • edukacja i upowszechnianie tańca,
  • badania nad tańcem,
  • niepełnosprawność
  • pandemia COVID-19.

Instytut po raz kolejny oddaje głos środowisku, aby jeszcze celniej ukierunkować swoje przyszłe działania.

Poprzednie dwie edycje Kongresu Tańca odbyły się w 2011 i 2020 roku w Warszawie. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca planuje organizację tego wydarzenia cyklicznie co 3 lata, w różnych ważnych dla tańca miastach Polski.

Ostatni Kongres z 2020 roku zaowocował wypracowaniem 12 postulatów środowiska artystycznego, które stały się swoistym kompasem dla działań instytucji na kolejne lata.