Wersja do druku

Udostępnij

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że 17 lipca, po przerwie spowodowanej pandemią, wznawiamy cykl koncertów Z klasyką przez Polskę. Jest to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca dzięki wsparciu ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem.

Naszym celem jest docieranie z programami muzycznymi na najwyższym poziomie artystycznym w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych ośrodków, miast, miasteczek i wsi; do tej  publiczności, która ma utrudniony dostęp do bezpośredniego obcowania z muzyką klasyczną. Poprzez kontakt z najwspanialszą sztuką i największymi artystami pragniemy przybliżyć świat kameralnej muzyki klasycznej i pozyskać jej nowych entuzjastów.

Cykl Z klasyką przez Polskę rozpoczął się w drugiej połowie 2019 roku. Zorganizowaliśmy wówczas 51 koncertów w domach kultury, remizach, szkołach, dworkach, pałacykach i kościołach na terenie całego kraju. Podczas koncertów zachwyciła nas wspaniała reakcja publiczności. Muzyka jest dla wszystkich!

W wydarzeniach wzięło udział ponad 40 artystów i 9000 słuchaczy. Na koncertach wystąpili między innymi: Janusz Olejniczak, Ewa Pobłocka, Tomasz Strahl, Piotr Paleczny, Urszula Kryger, Adam Kruszewski, Władysław Kłosiewicz, Krzysztof Jakowicz, Klaudiusz Baran, Aleksander Dębicz, Marcin Zdunik, Konstanty Andrzej Kulka, Anna Radziejewska, Liliana Stawarz i wielu innych.

W tegorocznej edycji projektu planujemy około 60 koncertów w całej Polsce. W programach znajdzie się muzyka kameralna ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. Poza grupą naszych słynnych artystów pragniemy przedstawić także nowe pokolenie młodych wykonawców i przybliżyć ich naszej publiczności.

Na najbliższych koncertach wystąpią m.in. Agata Kielar-Długosz , Łukasz Długosz i Marek Toporowski, Książek Piano Duo, Anna Radziejewska, Milena Lange, Paweł Sommer, Marta Gidaszewska, Robert Łaguniak, Janusz Olejniczak, Katarzyna Drogosz, Kwartet Atma, Olga Pasiecznik, Zuzanna Nalewajek, Dagmara Barna.

Aktualne informacje i harmonogram koncertów znajdą Państwo na stronie: http://muzycznyimpresariat.pl/.

Marcin Rudziński

Lech Dzierżanowski

dyrekcja Polskiego Impresariatu Muzycznego


Katarzyna Meissner

dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca