Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 12 i 14 lipca, podczas Festiwalu XXXV Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, odbędą się dwa koncerty współorganizowane przez IMiT w ramach programu „Nowe interpretacje”.

W dniu 12 lipca w Miejskiej Galerii Sztuki im. W. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, podczas koncertu inauguracyjnego Festiwalu zabrzmią 2 kaprysy per clarinetto i pianoforte oraz II Sonatina per pianoforte Tadeusza Bairda. Wykonawcami koncertu będą Joanna Domańska – fortepian i Roman Widaszek – klarnet. W programie koncertu pojawią się także dzieła Wojciecha Kilara, Karola Szymanowskiego i Franciszka Lessla.

14 lipca w Galerii Orskiego w Zakopanem odbędzie się recital Anny Gutowskiej – skrzypce i Lubow Nawrockiej – fortepian. Artystki wykonają dzieła Karola Lipińskiego Capriccio D-dur op. 29 nr 3, Wariacje na temat z opery ’Kopciuszek’ Rossiniego op. 14, Wariacje na tematy z opery 'Ernani’ Verdiego op. 30, Wspomnienie znad Morza Bałtyckiego op. 19. W programie recitalu są także dzieła Karola Szymanowskiego, Arama Chaczaturiana i George’a Gerswina.

Wykonanie utworów Tadeusza Bairda i Karola Lipińskiego odbywa się i jest współfinansowane
w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”. W ramach programu „Nowe interpretacje” artyści po raz pierwszy włączają do swojego koncertowego repertuaru i prezentują publicznie dzieła wskazanych w danej edycji polskich kompozytorów.

Organizatorem koncerów i festiwalu jest Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego.

Koncerty rozpoczynają się o godz. 19.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Pełny program Festiwalu: http://www.facebook.com/szymanowski.zakopane