Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej odbędzie się w dniach 5–13 lipca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest to także wyjątkowa okazja do wysłuchania wielu ciekawych koncertów towarzyszących. Tematem przewodnim tej edycji Akademii jest „Georg Philipp Telemann i jesień muzycznego baroku“.

Jak co roku w ramach MLAMD do Warszawy zawita Simon Standage, wybitny skrzypek specjalizujący się w wykonawstwie muzyki XVII i XVIII wieku. Wśród zaproszonych gości zagranicznych są także Daniel Brüggen i Nicholas Parle. Grono pedagogów tworzą także uznani artyści z Polski, m.in. Anna Radziejewska, Cezary Szyfman, Małgorzata Wojciechowska, Lilianna Stawarz, Teresa Kamińska. Lipcowa Akademia Muzyki Dawnej zaprosiła także znaną tancerkę, choreografa, historyka sztuki i pedagoga – Romanę Agnel, która poprowadzi zajęcia z tańca historycznego. Dyrektorem artystycznym Akademii jest Agata Sapiecha – założycielka MLAMD .

21. Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej to także cykl koncertów, które codzienne od 5 do 13 lipca będą się odbywały w Wilanowie, na UMFC, BUW i Zamku Królewskim. Inauguracja 5 lipca będzie miała miejsce w Studiu Koncertowym Polskiego Radia, gdzie wystąpią zespoły Collegium Musicum 90 i Il Tempo. Wydarzenie to uhonoruje dwie okazje – 20 lat współpracy obu zespołów, a także 20 lat zaangażowania Simona Standege’a w MLAMD. Koncert będzie transmitowany przez Program 2 Polskiego Radia w ramach Europejskiej Unii Nadawców.

Interesującym wydarzeniem będzie wystawa starodruków z czasów Kochanowskiego i późniejszych oraz instrumentów z rodziny lutni. Prezentacja odbędzie się 9 lipca w BUW, a po niej wystąpi Jan Čižmář z recitalem lutniowym.

XXI Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej zakończy się wspólnym występem uczestników i pedagogów w niedzielę 13 lipca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

 

Z okazji jubileuszu 15-lecia Fundacji Concert Spirituel Dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca, Andrzej Kosowski, przygotował listy gratulacyjne dla członków zarządu i współpracowników Fundacji. Listy zostaną wręczone 5 lipca, podczas Koncertu Inauguracyjnego XXI Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej.

 

Szczegóły znajdują się na stronie www.mlamd.pl