Wersja do druku

Udostępnij

6 listopada rozpoczyna się XX Festiwal Muzyki Dawnej (6.11-4.12.2011), który zainauguruje, współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Nowe interpretacje” koncert z okazji 400. lecia wydania dzieł Mikołaja Zieleńskiego.

W programie koncertu, który odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie w najbliższą niedzielę o godz. 18.00 zostaną wykonane Communiones i Fantazje Mikołaja Zieleńskiego. Dzieła wielkiego polskiego kompozytora przełomu Renesansu i Baroku zabrzmią w interpretacji wybitnego polskiego zespołu specjalizującego się w wykonawstwie muzyki dawnej – Ars Nova.

Zespół Instrumentów Dawnych Ars Nova, który podczas koncertu będzie święcił jubileusz 30.lecia działalności wystąpi pod dyrekcją swojego szefa artystycznego Jacka Urbaniaka. Solistkami koncertu będą sopranistki Ewelina Siedlecka i Dagmara Barna.

W koncercie wystąpi także zespół Il Canto Minore, pod kierownictwem Michała Straszewskiego, który wykona Pieśni Mikołaja Reja.

Program koncertu i festiwalu dostępny jest na stronie: www.travers-music.com

Na koncerty w ramach festiwalu odbywające się w kościołach obowiązuje wstęp wolny, na koncerty na Zamku Królewskim bilety można nabyć w kasach zamkowych.

Organizatorem festiwalu jest Polskie Towarzystwo Muzyki Dawnej, Oddział w Warszawie. Instytucjami współpracującymi są Zamek Królewski w Warszawie, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz wydawnictwo Travers.

Wykonanie dzieł Mikołaja Zieleńskiego odbywa się i jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Nowe interpretacje”. Zgodnie z ideą i regulaminem programu wykonanie dzieł Zieleńskiego będzie ich pierwszą publiczną prezentacją w wykonaniu artystów koncertu.