W dniach 8–10 września 2023 roku w gmachu Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie odbędzie się XV Konferencja Polskiego Forum Choreologicznego. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Wersja do druku

Udostępnij

W programie konferencji przewidziano 26 wystąpień.

Olsztyn jest na mapie polskiego tańca jednym z miejsc historycznych. Wielu ludzi tańca zaczynało swój taneczny żywot właśnie w Olsztynie i wielu do dzisiaj się na Olsztyn powołuje. Chyba wciąż zbyt mało o tym wiemy. O tym, co się dzieje i o tym, co się działo. Trochę to dotyczy historii tańca w Olsztynie, ale trochę to dotyczy naszej polskiej historii tańca, której wciąż piszemy wersje alternatywne. Trochę się tą historią chwaląc a trochę ją skrywając przed sobą wstydliwie tak jakby nie miała swojej własnej twarzy.

XV Konferencja Polskiego Forum Choreologicznego, jak zresztą to zwykle jest, będzie się skupiać na szeroko – powiedzmy nawet bardzo szeroko – pojętej tematyce choreologicznej.Obecni tam zatem będą krwiści choreologowie, ale również wszyscy tych, którzy w obrębie swoich dyscyplin na taniec trafiają: filozofowie, teatrologowie, historycy, trzeba by powiedzieć: w ogóle humaniści, ale zdaje się, że humanistyka, nawet szeroko pojęta, byłaby tutaj określeniem niewystarczającym. Odsyłamy Państwa zatem do Programu Konferencji i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Oczywiście, w przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt. Jeśli to tylko będzie w naszej mocy udzielimy wszelkiej niezbędnej pomocy.

Patroni:

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Partnerzy:

  • Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Fundacja Kreatywnego Rozwoju

Program Konferencji dostępny poniżej: