Wersja do druku

Udostępnij

Dziś w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019 wystartuje Mała Platforma Tańca, pierwsza edycja przeglądu spektakli i form tanecznych skierowanych do młodego odbiorcy. Pierwszym wydarzeniem w ramach Małej Platformy będzie panel dyskusyjny: „Taniec dla dzieci pod lupą”, w którym udział wezmą twórczynie spektakli prezentowanych w ramach przeglądu: Katarzyna Grabińska, Hanna Bylka-Kanecka, Alicja Morawska-Rubczak i Barbara Małecka, oraz Justyna Czarnota-Misztal, pedagożka i inicjatorka projektów teatralnych dla dzieci, i Anna Uzarczyk, psycholog dziecięcy. 

Prezentowane podczas programu Małej Platformy spektakle będą stanowiły oś rozmowy, jednocześnie otwierając szerszą perspektywę na dynamicznie rozwijającą się dziedzinę sztuki tańca dla dzieci. Uwzględniając aspekty, które mają wpływ na charakter powstających współcześnie spektakli tanecznych dla dzieci, dyskusja będzie próbą odpowiedzi na pytania: w jaki sposób można przybliżyć zarówno treść, jak i formę sztuki tańca młodej widowni; jak dotrzeć do najmłodszych widzów poprzez wybrane strategie artystyczne oraz jak doświadczenie współudziału najmłodszych widzów w spektaklu wpływa na dynamikę zmian artystycznych.  

Transmisja live z tego spotkania od 16:00 będzie dostępna pod tym linkiem.

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Głównym partnerem programu Małej Platformy jest Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku. 

Partnerem Małej Platformy jest Instytut Kultury Miejskiej. Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk.