Wersja do druku

Udostępnij

W wyniku prac eksperckich Komisja zarekomendowała w programie Zamówienia choreograficzne edycja 2021, a zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca Aleksandra Dziurosz na podstawie rekomendacji Komisji podjęła ostateczną decyzję o zwiększeniu środków dostępnych w naborze do programu ze 150 000 zł na 220 000 zł i przyznaniu dofinansowania następującym projektom.

Lista projektów, które otrzymały dofinansowanie (w kolejności alfabetycznej wg nazwy Wnioskodawcy): 

Lp.

Podmiot

Nazwa zadania

Kwota dofinansowania IMiT

1

Fundacja ArtTrakcja

„SKIN HUNGER”

 70 000 zł (dofinansowanie częściowe)

2

Living Space Theatre

„Somatopia” w chor. K.J Holmes

 69 000,00 zł (dofinansowanie częściowe)

3

Polski Teatr Tańca

Walka o ogień i wzrost gospodarczy

 36 000,00 zł

4

Opera na Zamku w Szczecinie

„Odcienie miłości – pamięci Ewy”

 45 000,00 zł

Łącznie:

 220 000,00 zł

 

Wszystkie zarekomendowane do dofinansowania projekty zostały ocenione według Komisji jako ważne dla polskiej sceny tańca. W uzasadnieniu Komisja wskazywała, że wybór dwóch pierwszych projektów wynikał z wysokich walorów artystycznych spektakli realizowanych przez uznanych zagranicznych choreografów. Trzeci projekt zyskał rekomendację dzięki wysokiej wartości artystycznej, jak też ze względu na aktualną tematykę, poruszającą ważne problemy współczesnego świata. Czwarty projekt w ocenie Komisji ma duże znaczenie nie tylko dla polskiej sceny tańca, ponieważ dedykowany jest wybitnej artystce baletu Ewie Głowackiej, lecz także dla kultury polskiej, gdyż realizowany jest przez polską choreografkę o dużym dorobku artystycznym, w rozpoznawalnej instytucji, która daje możliwość dalszej eksploatacji spektaklu.

Wszystkim wnioskodawcom dziękujemy za przesłane wnioski i już dziś zapraszamy serdecznie do aplikowania w kolejnych naborach organizowanych przez Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej informacji na temat wyników naboru na stronie programu.