Wersja do druku

Udostępnij

28 lutego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało wyniki naboru wniosków do programu Muzyczny ślad. Operatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.

Decyzją Ministra do realizacji zostało wybranych 31 projektów o łącznej wartości 1 002 620 złotych. Pełna lista wniosków rozpatrzonych pozytywnie, negatywnie oraz odrzuconych z powodu błędów formalnych jest dostępna na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakładce Programy MKiDN 2020 – Muzyczny ślad oraz na stronie Instytutu Muzyki i Tańca (poniżej).

Jeśli złożony wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 pkt., Wnioskodawcy przysługuje możliwość złożenia odwołania do 9 marca 2020 roku za pośrednictwem systemu EBOI (https://esp.mkidn.gov.pl/).

Przypominamy, że w ramach programu można uzyskać dofinansowanie na nagrania audio i audio-wideo, wydanie nut dzieł polskich kompozytorów oraz publikację pozycji z zakresu wiedzy o kulturze, dotyczącą muzyki i tańca. Wymienione dzieła mogą reprezentować bardzo różnorodne gatunki i estetyki muzyczne.

Zgodnie z regulaminem: „Strategicznym celem programu jest utrwalanie i wprowadzanie do obiegu wartościowych, niekomercyjnych nagrań utworów muzycznych, publikacji nutowych oraz naukowych i popularno-naukowych dotyczących muzyki i tańca, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony dziedzictwa kulturowego związanego z muzyką polską”.

WYNIKI NABORU.pdf