Wersja do druku

Udostępnij

Do udziału w warsztatach Tradycyjne tańce polskiej wsi, prowadzonych przez muzyków i tancerzy z kapeli Janusz Prusinowski Trio oraz tancerzy ludowych z Radomszczyzny, i adresowanych do profesjonalnych tancerzy, Instytut Muzyki i Tańca zakwalifikował 18 osób:

1. Adrianna Bielak

2. Zuzanna Bociąga

3. Zofia Czechlewska

4. Kinga Gintowt

5. Karolina Imalska

6. Dorota Kaczor

7. Natalia Kowalska

8. Anna Kowalska-Catalano

9. Małgorzata Marchwiana

10. Zofia Nowak

11. Jan Nykiel

12. Katarzyna Pawłowska

13. Marta Pietruszka

14. Małgorzata Rostkowska

15. Aureliusz Ryś

16. Janusz Skubaczkowski

17. Brygida Sordyl

18. Joanna Wolańska

 

Ideą warsztatów tańca jest doświadczenie języka komunikacji tańców wiejskich i różnorakich zjawisk z nimi związanych. Taniec tradycyjny był (jest) zarówno językiem indywidualnej ekspresji, jak i powszechnie dostępną formą świetnej zabawy. Organiczne formy muzykalności, zakorzenione we właściwościach mowy, gdzie dźwięki, rytmy i ruchy ciała są wyrazem tych samych impulsów, będą źródłem doznań wspólnych dla muzyków i tancerzy. Warsztaty będą też mogły wskazywać na właściwości relacji pomiędzy tancerzami i muzykami, pomiędzy partnerami w parze oraz w całej zbiorowości tańczących.

Warsztaty odbywać się będą w dniach 23-25 w Łucznicy (Pilawa).

Janusz Prusinowski Trio to uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów – Jana Lewandowskiego, Kazimierza Meto, Józefa Zarasia, Piotra i Jana Gaców, Tadeusza Kubiaka i wielu innych – a zarazem awangardowa formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji. Muzykę łączą z tańcem, archaiczność – z nowoczesnością.