Wersja do druku

Udostępnij

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu opublikowało wyniki naboru wniosków do programu Muzyczny ślad. Instytut Muzyki i Tańca jest operatorem programu.

Ogółem do programu zostało złożonych 631 wniosków. Decyzją ministra do realizacji zostało wybranych 51 projektów o łącznej wartości 1 434 300,00 złotych. Pełna lista wniosków rozpatrzonych pozytywnie, negatywnie oraz odrzuconych z powodu błędów formalnych dostępna jest na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w zakładce https://www.gov.pl/web/kulturaisport/muzyczny-slad3 oraz na stronie Instytutu Muzyki i Tańca poniżej.

Jeśli złożony wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 pkt., Wnioskodawcy przysługuje możliwość złożenia odwołania do 11 kwietnia 2021 roku za pośrednictwem systemu EBOI (https://esp.mkidn.gov.pl/).

Przypominamy, że w ramach programu można uzyskać dofinansowanie na nagrania audio i audio-video, wydanie nut dzieł polskich kompozytorów oraz publikację pozycji z zakresu wiedzy o kulturze, dotyczącą muzyki i tańca. Wymienione dzieła mogą reprezentować bardzo różnorodne gatunki i estetyki muzyczne.

Zgodnie z regulaminem: „Strategicznym celem programu jest utrwalanie i wprowadzanie do obiegu wartościowych, niekomercyjnych nagrań utworów muzycznych, publikacji nutowych oraz naukowych i popularno-naukowych dotyczących muzyki i tańca, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony dziedzictwa kulturowego związanego z muzyką polską”.

Więcej informacji w zakładce programu.

Do pobrania

Wyniki naboru