Wersja do druku

Udostępnij

25 października rozpoczynają się w Katowicach największe na świecie targi world music WOMEX 2017. Po raz pierwszy w historii impreza gościć będzie w Polsce. Instytut Muzyki i Tańca – wspólnie z partnerami – przygotował kilka atrakcji dla zagranicznych gości.

W przededniu targów zorganizowana zostanie wizyta studyjna dla gości w Muzeum im. O. Kolberga w Przysusze oraz w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Wieczorem zaplanowano specjalną Noc tańca, podczas której wystąpią kapele Wiesława Zielonki z Broniowa i Jana Adamczyka z Budek, a polskie tańce tradycyjne poprowadzi Piotr Zgorzelski.

Podczas targów, odbywających się w dniach 25-29 października w siedzibie NOSPR-u w Katowicach, Instytut zorganizuje kolejną edycję programu „Krytyka muzyczna 2.0”, poświęconą tym razem muzyce tradycyjnej i folkowej. Wykładowcami będą dr Łukasz Smoluch z Instytutu im. Oskara Kolberga oraz Ewelina Grygier z Instytutu Sztuki PAN. W wyniku procedury konkursowej do programu zakwalifikowało się 4 uczestników, którzy będą mieli okazję wziąć udział we wszystkich wydarzeniach WOMEX, a ich relacje zostaną opublikowane w „Piśmie folkowym”.

We współpracy z redakcją „Folk24.pl” uaktualnione zostały biogramy prawie 100 polskich zespołów folkowych. Będą one dostępne także w angielskiej wersji językowej na stronie www.folk24.pl

W dniach 26-28 października w ramach Kato Connections Stage wystąpi 9 zespołów, m. in. Maniucha&Ksawery, Hańba! oraz Trio Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska (WoWaKin), których występy są współorganizowane przez IMiT. Szczegółowy program Kato Connections Stage dostępny jest na stronie internetowej WOMEX.

Realizacja wszystkich zadań odbywa się we współpracy z Katowice Miasto Ogrodów – Instytucją Kultury im. Krystyny Bochenek.

Pełen program WOMEX 2017