Wersja do druku

Udostępnij

Już w sobotę 25 listopada Anna Nowicka i Katarzyna Sitarz, laureatki konkursu na wizytę studyjną w Movement Research w Nowym Jorku, organizowanego przez MR we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Art Stations Foundation, rozpoczną swój pobyt w Nowym Jorku. Artystki są stypendystkami programu GPS/ Global Practice Sharing. Podczas swojego pobytu, który potrwa do 12 grudnia 2017, wezmą udział w  „Movement Research Festival Fall 2017” (27 listopada-3 grudnia), a także warsztatach. Na zakończenie pobytu polskie tancerki i choreografki będą miała okazję do prezentacji swojej pracy/praktyki w Judson Memorial Church (11 grudnia).

Więcej na temat organizacji i programu Movement Research:

https://movementresearch.org/programs/exchange-programs/gps

 

Stypendystkami GPS/Global Practice Sharing w roku 2016 były Agnieszka Kryst i Kasia Wolińska.

Obejrzyj:

Filmy z poprzednich pobytów rezydencyjnych (2016)

 

***

 

Movement Research jest wiodącym laboratorium badań nad tańcem i formami choreograficznymi. Uznając szczególną rolę artystów, procesu twórczego oraz ich społecznej funkcji, Movement Research wspomaga tworzenie i realizację darmowych i niskobudżetowych programów prowokujących do dyskusji i eksperymentów. Działania Movement Research odzwierciedlają kulturową, polityczną i ekonomiczną różnorodność laboratoryjnej wspólnoty, którą współtworzą artyści i artystki oraz publiczność.

https://movementresearch.org/

„Movement Research Festival Fall 2017” odbędzie się pod hasłem invisible material.

Artyści-kuratorzy Jonathan Gonzalez, Zavé Martohardjono, oraz Emma Grace Skove-Epes opracowali program Movement Research Fall Festival w oparciu o aktualne praktyki kolektywne oraz funkcjonowanie kolektywności w realiach ekonomicznych zorientowanych na jednostkę. W ramach odbywających się podczas Invisible material performansów, warsztatów oraz spotkań prowadzonych przez kolektywy artystyczne, organizatorzy pragną pobudzić refleksję nad interwencjami w rozwój, meandrowaniem i nieładem, koordynacją tego, co pośrednie (in-between).


Pełny tekst kuratorski dostępny jest tutaj

 

Wystąpią:

Brooklyn Arts Exchange (BAX)’s DPW III
Charmaine Warren
Chinatown Art Brigade
Collective States
The Commons Choir
The Dance Pit
Feminist Art Group
Nia Love
People’s Institute for Survival and Beyond
Potluck Project 
Skeleton Architecture
Social Health Performance Club
The South Asian Women’s Creative Collective
Wildcat!
Yellow Jackets Collective
Young Dancemakers Company

 

Strona festiwalu: https://movementresearch.org/series/festival-fall-2017