Wersja do druku

Udostępnij

Zmagania uczestników XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego po raz pierwszy w historii konkursu można śledzić na żywo za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej „Wieniawski”.
Aplikacja daje użytkownikom dostęp do wszystkich etapów przesłuchań i koncertu finałowego. Pozwala obejrzeć je w standardzie Full HD na urządzeniach mobilnych (systemy iOS i Android), smart TV oraz w klasycznych przeglądarkach internetowych. Ponadto aplikacja zawiera na bieżąco uaktualniane kalendarium występów oraz kompendium informacji o jurorach, uczestnikach, pianistach, orkiestrach czy nagrodach. W aplikacji przypomniano wspaniałą historię Konkursu od 1935 r. i wszystkich dotychczasowych laureatów.
Aplikacja jest dostępna w dwóch językach (polskim i angielskim). Można ją można pobrać bezpłatnie z każdego miejsca na świecie. Została przygotowana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, który użyczył formy aplikacji przygotowanej na zeszłoroczny Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Zawartość merytoryczną przygotowało Towarzystwo im. Henryka Wieniawskiego. Transmisje z przesłuchań dostępne są dzięki współpracy z Polskim Radiem, TVP Kultura i Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
Współorganizatorem Konkursu jest Instytut Muzyki i Tańca.