Wersja do druku

Udostępnij

Dnia 24 listopada 2012 r. o godz. 19.30 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się Wieczór prawykonań „Audio Stage 2012”.

Podczas koncertu zostaną m.in. prawykonane trzy kompozycje audiosceniczne: Alicji Gronau, Ryszarda Osady i Pawła Sołtysiaka, które powstały w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Wykonawcami koncertu będą: Aleksandra Dziurosz, Małgorzata Dancewicz, Piotr Filonowicz i Jakub Snochowski.

Forma audiosceniczna zostanie skonfrontowana z inną formą wykraczającą poza tradycyjne ramy muzyczne – teatrem instrumentalnym, gdzie to muzycy rozszerzają swoje działania o gest, mowę, ruch. Dlatego utwory zostaną poprzedzone preludiami muzycznymi z elementami teatru instrumentalnego – rodzajami małych uwertur. Autorami i wykonawcami preludiów są: Jarosław Siwiński i Małgorzata Kołcz.

Wieczór prawykonań poprzedzi spotkanie twórców i wykonawców z publicznością, które rozpocznie się o godz. 17.30. Poprowadzi je Paweł Kos-Nowicki.