Wersja do druku

Udostępnij

W Warszawie trwa Festiwal Improwizacji Tańca Sic!, połączony od roku z Festiwalem Muzyki Improwizowanej Ad Libitum, którego współorganizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca. W weekend – obok odbywających się cały czas warsztatów – odbędą się wieczory improwizacji w CSW Zamek Ujazdowski.

Artyści 6. Festiwalu Muzyki Improwizowanej „Ad Libitum” i 5. Festiwalu Improwizacji Tańca SIC! spotkają się w Sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej we wspólnych improwizacjach – koncertach/spektaklach. Każdy z zaproszonych solistów i zespołów zaprezentuje ponadto swój własny program. Wystąpią: Daniel AlmgrenRecen, Company Blu, MAGPIE, Melba Kolektyw, Paolo Pandolfo, Mieczysław Litwiński, Krzysztof Knittel, POW Ensemble, Ensemble für Experimentelle Musik.

20 października odbędzie się koncert „Ciało jest fabryką dźwięków”. Twórczość i ideologia Chopina w roli inspiracji dla współczesnych sound artists – w osobach dwóch twórców pracujących z głosem, Denisa Kolokola i Piotra Kurka. Johannes Bergmark i obecny duchem Sten Hanson przybliżają kompozycje tekstowo-dźwiękowe i wizyty Henri Chopina w Stockholmie. Na koniec zanurzmy się w „równinie oddechu” podczas maratonu muzyki Henri’ego Chopina.

Od 18 października czynna jest wystawa reprodukcji prac Chopina i innych opublikowanych w „revueou”: od 18 do 19 października, godz. 17.00-19.00 20 października, godz. 17.00-22.00 od 21 do 23 października, godz. 18.30-22.00

Nie zabraknie również wydarzeń tanecznych. Na zakończenie piątkowego wieczoru w CSW (początek o 19.00) Daniel Almgren Recén zatańczy do improwizacji Paolo Pandolfo na violi da gamba. Wcześniej grupa MAGPIE – Katie Duck, Melvin Freak, Vincent Cacalano, Martin Sonderkamp – wejdzie w twórczy dialog z gitarami elektrycznymi Alfreda Genovesi. W sobotę – Company Blu zaprezentuje performance z towarzyszeniem perkusji

W niedzielny wieczór natomiast wspólny perfomance zaprezentują dj lenar oraz tancerze: Daniel AlmgrenRecén, Melba Kolektyw – Marysia Stokłosa, Ilona Trybuła, Rafał Dziemidok. Zaraz potem wystąpi Ensemble für Experimentelle Musik z Monachium oraz ponownie tancerze z Company Blu – Alessandro Certini i Charlotte Zerbey.

Szczegółowe informacje i harmonogram warsztatów dostępne są na stronie
http://www.ad-libitum.pl/