Wersja do druku

Udostępnij

Czas pandemii jest szczególnie trudny dla środowiska muzycznego, które mierzy się z utrudnieniami w zakresie pracy artystycznej. Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu wspieraMY zaprasza artystów muzyków na spotkanie, które będzie okazją, by porozmawiać m.in. o problemach psychologicznych, które rodzi ta niecodzienna sytuacja, a także poznać sposoby, które umożliwiają radzenie sobie w sferze emocjonalnej w czasie pandemii. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2020 roku w godzinach 18.30–20.00.

Webinarium jest skierowane do artystów, w szczególności do muzyków (absolwentów szkół muzycznych, studentów uczelni muzycznych, wykonawców i teoretyków, nauczycieli szkół muzycznych także kompozytorów i dyrygentów), którzy chcieliby zaczerpnąć wiedzy psychologicznej na temat pracy w swoim zawodzie, poszerzyć wiedzę dotyczącą samorozwoju i samoświadomości oraz podzielić się spostrzeżeniami na temat blasków i cieni swojej pracy zawodowej.

Spotkanie będzie prowadzone przez ekspertki programu wspieraMY – psycholożki dr Małgorzatę Chmurzyńską i dr Małgorzatę Leraczyk ze wsparciem psychoterapeutki Małgorzaty Ziółkowskiej.

Webinarium jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych, odbędzie się on-line na platformie Teams (nie wymaga instalacji) – link do spotkania.

Więcej o programie wspieraMY

Program wspieraMY został uruchomiony 21 kwietnia 2020 roku. W jego ramach Instytut Muzyki i Tańca prowadzi bezpłatne konsultacje psychologiczne, które mają służyć optymalizacji funkcjonowania artysty zarówno w zakresie wykorzystywania posiadanych zdolności, jak i rozwoju potencjału twórczego. Dzięki zaufaniu klientów w pierwszej edycji programu (kwiecień–czerwiec) odbyły się 72 konsultacje dla artystów muzyków i tancerzy, w drugiej (październik–grudzień) – 140 konsultacji. Zaplanowanych jest jeszcze ponad 50 spotkań oraz pula nowych, niedawno otwartych terminów na grudzień. Można się zapisać pod linkiem: https://imit.org.pl/wspieraMY.

Aby dodatkowo wesprzeć artystów, Instytut Muzyki i Tańca udostępnia cykl krótkich filmów na temat odporności psychicznej, które są dostępne na Facebooku: https://www.facebook.com/IMITpolska/videos/.

Emisje 3 i 4 odcinka odbędą się 4 i 10 grudnia 2020 roku. Uczestnicy webinarium będą mieli możliwość zobaczenia przedpremierowych fragmentów kolejnych odcinków, które będą udostępnione w sieci dopiero w kolejnych dniach po zakończeniu webinarium

Osoba do kontaktu
Joanna Rowicka (edukacja@imit.org.pl)

Organizator

Instytut Muzyki i Tańca (imit.org.pl)