Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca oraz Teatr Polski w Warszawie zapraszają do udziału w kolejnych warsztatach organizowanych w ramach półrocznego cyklu, którego celem jest spotkanie świata teatralnego i tanecznego oraz próba znalezienia wspólnego języka artystycznej ekspresji. Zapraszamy zawodowych aktorów dramatycznych nie posiadających przygotowania tanecznego do wzięcia udziału w warsztacie ruchu scenicznego prowadzonym przez tancerkę i choreografkę Kayę Kołodziejczyk.

Zajęcia odbędą się w dniach 25-26 marca 2012 w godz. 10.00-15.00 w sali prób Teatru Polskiego w Warszawie, ul. Karasia 2.

Zgłoszenia przyjmujemy do 19 marca 2012 pod adresem mailowym: warsztaty@teatrpolski.waw.pl. Dodatkowe informacje: tel. 0 512 356 943. W zgłoszeniu prosimy o podanie numeru telefonu oraz krótkiej informacji na temat doświadczenia zawodowego.

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Od uczestników nie jest wymagane przygotowanie taneczne.

Kaya Kołodziejczyk – tancerka, choreografka działająca na scenie międzynarodowej realizująca własne projekty oraz biorąca udział w spektaklach innych twórców. Jej projekty choreograficzne pokazywane były w Belgii, Francji, Niemczech, Holandii czy Polsce. W latach 2004-2009 tancerka zespołu Rosas dyr  Anna Teresa de Keersmaeker. W 2007 roku Kołodziejczyk powołała do życia niezależny kolektyw artystyczny U/LOI − Universal Law of Impermanence. Grupę tworzy kilkudziesięciu twórców tańca, muzyków i artystów wizualnych. Wspólnie z kolektywem Kołodziejczyk zrealizowała jak dotąd kilka projektów, odbywających się głównie w przestrzeni nieteatralnej – miejskiej, postindustrialnej, galeryjnej, m.in. :PK: (Festiwal Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, 2009), Brith out (premiera w ramach Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji „Rozdroże” w Warszawie, 2009) oraz improv of 3/free styles (Inwazja Sztuki Niezależnej Re:wizje w Warszawie, 2007) i inne. Artystka jest stypendystką Fundacji Rudolfa Nurejewa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, DanceWEB, Młoda Polska. Była również uczestniczką programu „Rezonans” realizowanego przy wsparciu Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury ProHelvetia. Równolegle działalnością artystyczną Kołodziejczyk pracuje jako pedagog tańca w Niemczech- HfMDK Frankfurt am Main, Uniwersytet w Giessen Belgii − P.A.R.T.S., La Raffinerie, USA – San Diego State University . Jest absolwentka  pedagogiki tańca z HfMDK we Frankfurcie, P.A.R.T.S. w Brukseli (stypendium Unii Europejskiej i Rządu Flamandzkiego) oraz Warszawskiej Szkoły Baletowej.

 

Kaya Kołodziejczyk o warsztacie:

Uczestnicy dwudniowych spotkań zapoznają się z zestawem ćwiczeń, które budują zrozumienie struktur, w jakich ciało może poruszać się w przestrzeni (poziomy, wysokości, głębokości), jak i z samymi zasadami przemieszczania się; zajęcia będą oscylować między improwizacją a materiałami wcześniej zaplanowanymi. Znajdą się wśród nich improwizacja strukturalna i zagadnienia dotyczące twórców związanych ze sceną niemiecką (Rudolf Laban i William Forsythe). Kolejna cześć zajęć składać się będzie z ćwiczeń wykorzystujących opozycje ruchowe, które rozbudowują wyobraźnię neuronalną ciała. Uczestnicy zostaną zachęceni do zgłębiania i podjęcia próby przełamania barier estetycznych ruchu, koordynacji ciała i koncentracji.