Wersja do druku

Udostępnij

30. jubileuszowy Festiwal „Warszawskie Spotkania Muzyczne. Muzyka dawna – muzyka nowa” odbędzie się w dniach 7-13 maja 2016 roku w Warszawie.

Podczas „Warszawskich Spotkań Muzycznych” zaprezentowane zostaną dzieła muzyki dawnej oraz nowe, tworzone na zamówienie Festiwalu. Na program 30. edycji Festiwalu złożą się m.in. koncerty Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Krzysztofa Słowińskiego, Zespołu Instrumentów Dawnych Ars Nova, Ptaszyn Wróblewski Sextet, Julii Samojło z Kwartetem Wilanów, pieśni kompozytorów warszawskich w wykonaniu Lilianny Zalesińskiej i Piotra Szymanowicza, Orkiestry Kameralnej „Wratislavia” prowadzonej przez Jana Staniendę.

Na „Warszawskich Spotkaniach Muzycznych” zostaną wykonane utwory, które powstały w ramach Programu MKiDN „Kolekcje” – Priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca:
Krzysztof Baculewski – Volte-Face na orkiestrę
Zbigniew Bagiński – Pentaeidos na orkiestrę
Szabolcs Esztényi, Ryszard Latecki, Tadeusz Wielecki, Hubert Zemler – Haiku from Romania
Iwona Kisiel – Kiedy umrę kochanie… na mezzosopran i fortepian do słów Haliny Poświatowskiej
Iwona Kisiel – Pamięci moc na mezzosopran i fortepian do słów Krystyny Królikowskiej-Waś
Wojciech Błażejczyk – Koncert na gitarę elektryczną i orkiestrę smyczkową.

Festiwal „Warszawskie Spotkania Muzyczne” istnieje od 1986 roku. Jego twórcą i dyrektorem jest kompozytor Władysław Słowiński, a organizatorem – Oddział Warszawski Związku Kompozytorów Polskich.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie www.wsm.art.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close