Wersja do druku

Udostępnij

Dokument o najstarszej i największej oficynie muzycznej w Polsce „Idea, która przerasta codzienność – Polskie Wydawnictwo Muzyczne” będzie można zobaczyć 27 czerwca 2016 r. o godz. 18:00 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (Warszawa, ul. Wałbrzyska 3/5). Wstęp wolny.

Film w reżyserii i wg scenariusza Violetty Rotter-Kozery stanowi zwieńczenie obchodów jubileuszu 70-lecia, który Polskie Wydawnictwo Muzyczne świętowało w zeszłym roku. W produkcji zawarto m.in. wypowiedzi byłych i obecnych pracowników, przyjaciół i artystów współpracujących z PWM, materiały archiwalne i wiele ciekawostek z historii i życia wydawniczego na przestrzeni dekad.

Jak powiedziała reżyserka i autorka scenariusza, Violetta Rotter-Kozera: „Uwielbiam robić filmy o muzyce, ponieważ one dotyczą pięknej sztuki, która jest tworzona przez niezwykłych ludzi. I tak się okazało także w przypadku Polskiego Wydawnictwa Muzycznego”.

„Jestem szczęśliwy, że doszło do produkcji tego filmu, ponieważ sądzę, że to jest ostatni moment, żeby uchwycić i rozmawiać o Polskim Wydawnictwie Muzycznym z ludźmi, którzy niemal od początku to wydawnictwo tworzyli i którzy w niespotykany sposób przyczynili się do tego, czym to wydawnictwo dzisiaj jest” – dodał Adam Radzikowski, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

Program:

18.00 – przywitanie widzów

18:05 – rozmowa z reżyserem Violettą Rotter-Kozerą, którą poprowadzi Agata Kwiecińska (NInA)

18:30 – projekcja filmu

 

Film zrealizowano we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Telewizji Polskiej. Partnerem produkcji są Katowice – Miasto Muzyki UNESCO.