Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 8-9 marca o godz. 19.00 (piątek-sobota) Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Instytut Muzyki i Tańca serdecznie zapraszają do Pawilonu Emilia (I piętro, ul. Emilii Plater 51) na pokazy spektaklu Teraz jest czas, który Mikołaj Mikołajczyk przygotował wspólnie z z zakrzewskimi seniorami. Spotkanie Mikołajczyka z zespołem „Wrzos” nie miałoby racji bytu, gdyby nie ciekawość. Obustronna. Ciekawość artysty zaintrygowanego społecznością starszych ludzi, w której „wszyscy się znają, a nawet są rodziną”, a przede wszystkim nie godzą się na jesień życia pozbawioną poczucia humoru i wyzwań (bo teraz jest ich czas). Z drugiej zaś strony ciekawość seniorów z wielkopolskiej wsi, przyglądających się artyście, który proponuje im nieznane dotąd formy tanecznej ekspresji i eksperymentu. Spektakl pokazywany będzie w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Scena dla tańca 2013 (projekt Performans jako paradygmat sztuki, realizowany przez Muzem Sztuki Nowoczesnej).

 

Wstęp wolny, konieczna rezerwacja miejsca pod adresem mail: info@artmuseum.pl

 

TRAILERY spektaklu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=eivqz_beNOY&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=NiBDvIUU_9k&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=7S_Pr3QNfDA&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=LPNGh1GPn4I&feature=youtu.be

 

 

koncepcja artystyczna i choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
dramaturgia: Aneta Cardet
scenografia: Łukasz Błażejewski
opracowanie muzyczne: Zbigniew Kozub
projekcje video: Mirek Kaczmarek
kuratorka projektu: Agata Siwiak
w spektaklu występują: Edmund Bindek, Urszula Chałubek, Jan Cieślik, Irena Czermak, Aleksandra Dąbek, Bogdan Dąbrowski, Danuta Okońska, Janusz Okoński, Eugenia Płaczek, Łucja Podlewska, Jerzy Podlewski, Józefa Polak, Maria Trokowska, Jan Wojciechowski, Danuta Zdrenka oraz Mikołaj Mikołajczyk
współpraca organizacyjna: Barbara Szopińska, Henryk Szopiński, Anna Kozub

 

W spektaklu wykorzystano fragmenty tekstów: Starość jest piękna. Manifest przeciwko kultowi młodości Esther Vilar w przekładzie Bożeny Intrator; List do Przyjaciół Gabriela Garcii Marqueza w przekładzie Zdzisława Jana Ryna.

Spektakl powstała w ramach projektu Wielkopolska: Rewolucje (kuratorka: Agata Siwiak), zainicjowanego i organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

współorganizator:„Dom Polski” w Zakrzewie

partner: Instytut Muzyki i Tańca