Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 8-10 czerwca 2018 roku w ramach projektu TEATR-TANIEC-NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ Instytut Teatralny zaprasza na bezpłatne warsztaty teatru inkluzywnego Sign of the times, poświęcone pracy teatralnej łączącej osoby niesłyszące i słyszące oraz zagadnieniu scenicznego używania języka migowego.

 

Warsztat prowadzony będzie w Brytyjskim Języku Migowym, tłumaczony na język angielski, polski oraz Polski Język Migowy. Warsztat poprowadzi Jenny Sealey – dyrektorka artystyczna Graeae Theatre Company, współreżyserka Ceremonii Otwarcia Paraolimpiady w Londynie w 2012 roku oraz EJ Raymond i Petre Dobre – studenci kierunku Performans w Brytyjskim Języku Migowym i w Języku Angielskim w Królewskim Konwersatorium w Szkocji (The Royal Conservatoire of Scotland). Warsztaty adresowane są przede wszystkim do artystów niesłyszących, niedosłyszących oraz artystów pracujących z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi.

 

Termin: 8–10 czerwca, warsztaty rozpoczną się o godz. 15.00 w piątek i zakończą o godz. 14.00 w niedzielę. Instytut Teatralny zapewnia lunch.

Zgłoszenia do 30 maja. Uczestnicy proszeni są o wypełnienie ankiety.

Szczegółowe informacje: Justyna Czarnota: justyna.czarnota@instytut-teatralny.pl, tel. 534 103 020.

 

Warsztaty realizowane są w ramach projektu TEATR-TANIEC-NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z British Council w Polsce. Projekt poświęcony jest obecności profesjonalnych artystów z niepełnosprawnościami w przestrzeni sztuki – w obiegu sztuki i w świecie instytucji kultury.

Kontynuację projektu stanowi organizowany w drugiej połowie lipca przez Instytut Muzyki i Tańca warsztat dla tancerzy i choreografów zorientowany na praktykę tańca współczesnego, który poprowadzi David Toole i Amy Butler (StopGap Dance Company). Warsztat będzie rodzajem ruchowego laboratorium, w czasie którego uczestnicy będą eksplorować praktyczne zagadnienia związane z pracą z osobami z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji o studiach

 

Logo British Council (miniaturka)

 

Instytut Teatralny - logo na 15-lecie (miniaturka)

 

IMIT (miniaturka)