Wersja do druku

Udostępnij

Z radością informujemy, że we wrześniu 2015 roku ruszy projekt Scena Tańca Studio realizowany przez Teatr Studio i Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m. st. Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Scena Tańca Studio stanowi program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Przez trzy dni każdego miesiąca Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego. Teatr Studio jako instytucja od lat goszcząca wydarzenia taneczne, w której tradycję wpisana jest interdyscyplinarność i otwartość na inne niż teatr dramatyczny dziedziny sztuki, jest naturalnym partnerem do realizacji tego przedsięwzięcia.

 

Autorzy programu artystycznego pierwszej odsłony projektu (wrzesień-grudzień 2015): Jadwiga Majewska, Mikołaj Mikołajczyk. W pierwszej odsłonie pojawią się zarówno zespoły instytucjonalne – baletowe i tańca współczesnego, takie jak Polski Teatr Tańca, Kielecki Teatr Tańca, Compagnie Linga czy tancerze Polskiego Baletu Narodowego w choreografiach Roberta Bondary – jak i niezależne zespoły i twórcy tańca współczesnego, w tym nagrodzone na Polskiej Platformie Tańca spektakle Niżyński. Święto snów (Wygoda/Krawczyński/Godowska), Insight Janusza Orlika i Joanny Leśnierowskiej czy Room 40 Macieja Kuźmińskiego, a także performans Akty Aurory Lubos, który niezwykle poruszył krytyków i widzów Polskiej Platformy Tańca.

 

W ramach Sceny Tańca Studio pokazane zostaną zarówno spektakle twórców młodego pokolenia (m.in. Paweł Sakowicz, Agata Maszkiewicz), jak i doświadczonych artystów działających w Polsce i za granicą (m.in. Katarzyna Gdaniec, Mikołaj Mikołajczyk, Krakowski Teatr Tańca, Teatr Dada von Bzdülöw, Rafał Dziemidok, Radek Hewelt i Filip Szatarski, Iwona Pasińska, Pracownia Fizyczna). Ważnym elementem programu są taneczne spektakle dla dzieci. Program Sceny Tańca Studio to także warsztaty taneczne adresowane do różnych grup wiekowych, w tym do najmłodszych, a także działania w przestrzeni pozateatralnej.

 

Inauguracja projektu: 4-6 września 2015

 

Program:

4 września (piątek)

Modelatornia, godz. 18:00: Naiwny rekreacyjny taniec, Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec, Marcin Janus, 45’

Duża Scena, godz. 19:00: Szkoda, że Cię tu nie ma (fragmenty), Już się zmierzcha, Polski Teatr Tańca, 90’

Duża Scena,  godz. 20:30: PolyRythm, Mikołaj Mikołajczyk, 35’

Malarnia, godz. 21:15: Niżyński, Krawczyński, Godowska, Wygoda

 

5 września (sobota)

Duża Scena, 18:00: Stół bez szczęścia, Sen Jakuba, Monochrome, Kielecki Teatr Tańca, 60’

Malarnia, 19:30: Insight, Janusz Orlik/Joanna Leśnierowska, 50’

Modelatornia, 20:30: Solove, Anna Steller, 30’

 

6 września (niedziela)

Malarnia, 18:00: Polska, Agata Maszkiewicz, 40’

Duża scena, 19:00: Jezioro Łabędzie, Mikołaj Mikołajczyk z Zespołem Śpiewaczym „Wrzos” z Domu Polskiego w Zakrzewie, 120’

 

Więcej