Wersja do druku

Udostępnij

British Council Polska wraz z Instytutem Muzyki i Tańca, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają na konferencję Sztuka i Niepełnosprawność: Przekraczanie granic, poświęconą zwiększeniu dostępności oraz aktywności osób z niepełnosprawnościami – zarówno artystów, jak i publiczności – w obszarze kultury i sztuki. Konferencja odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2019 w Warszawie.

Dwudniowe spotkanie stanie się okazją do rozmowy o sytuacji w Polsce i w Wielkiej Brytanii: przyjrzymy się barierom, wyzwaniom i możliwości zmiany. Wśród gości znajdą się m.in.: Claire Cunningham (choreografka i tancerka), Jo Verrent (główna producentka Festiwalu Unlimited), Marcus Dickey-Horley (kurator programów otwartych w Tate Modern) oraz przedstawiciele Fundacji Kultury bez Barier i Teatru 21.

Pełen program konferencji zostanie opublikowany na stronach internetowych wszystkich organizatorów 5 marca 2019 roku. Wtedy też rozpocznie się rejestracja uczestników.

Konferencja jest częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu Europe Beyond Access, realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską.