Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca oraz Fundacja Ciało/Umysł zapraszają na warsztaty z filmowania tańca. Warsztaty odbędą się w Warszawie w dniach 18-22 września 2014. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają kosztów noclegu ani przejazdu uczestników. Zgłoszenia: CV + list motywacyjny + próbki prac (linki) należy przesłać na adres: taniec@imit.org.pl do 1 września 2014 (w temacie maila: warsztaty wideo). Liczba uczestników: maksymalnie 10 osób.

 

Profil uczestnika:

– osoba mająca wiedzę i umiejętności w zakresie realizacji materiału wideo

– osoba zainteresowana tańcem

Mile widziany własny sprzęt (kamera i laptop z programem do montażu)

 

Ramowy program warsztatu:

18.09: realizacja – teoria (podstawy realizacji wideo spektaklu tańca: priorytety, rozmieszczenie kamer, planowanie ujęć, montaż, zagadnienia techniczne)

19.09: realizacja – teoria (omówienie spektaklu obejrzanego na Festiwalu Ciało/Umysł pod kątem realizacji, analiza przykładowych realizacji, dobre i złe praktyki)

20.09: videodance – teoria (narzędzia języka audiowizualnego: praca kamery, tricki montażowe, ruch tancerza versus ruch kamery)

21.09: videodance – praktyka (ćwiczenie omówionych wcześniej technik podczas pracy z tancerzami, realizacja zdjęć do etiudy 1min)

22.09: videodance – teoria/praktyka (montaż etiudy 1min)

 

Prawo własności intelektualnej: pojęcie utworu, podmiot prawa autorskiego, autorskie prawa osobiste i majątkowe, prawa pokrewne, dozwolony użytek, cytat, inspiracja, sposoby nabywania autorskich praw majątkowych (rodzaje umów), szczególne zasady dotyczące utworu audiowizualnego, prawa producenta do utworu audiowizualnego, zasady korzystania z prawa do wizerunku.

 

Ramowy harmonogram warsztatu:

18.09-20.09, codziennie:

09.00-14.30 – sesja warsztatowa ( z 1 przerwą 30 minut)

18.09-19.09: 16.00-18.00 – prawo własności intelektualnej

21.09: 09.00-17.00 – realizacja zdjęć do etiudy

22.09: 09.00-14.30 – montaż

Codziennie wieczorem – oglądanie spektakli w ramach Festiwalu Ciało/Umysł

 

Prowadzenie warsztatu: Ewa Krasucka

Sesja poświęcona prawu własności intelektualnej: Natalia Bartsch

 

Ewa Krasucka – fotografka i realizatorka wideo. Od 15 lat specjalizuje się w filmowaniu i fotografowaniu tańca. Stypendystka Uniwersytetu w Walencji (Hiszpania) na kierunkach komunikacji audiowizualnej oraz tłumaczeń. Od 2009 roku główna fotografka i autorka materiałów audiowizualnych dla Polskiego Baletu Narodowego i dla Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. W tym okresie zrealizowała kilkadziesiąt spotów, trailerów i krótkich reportaży, które stały się wizytówką Polskiego Baletu Narodowego o zasięgu międzynarodowym. Jej prace fotograficzne były publikowane w The New York Times, International Herald Tribune, The Guardian czy Dance Europe. Autorka multimediów do licznych spektakli tanecznych i operowych.

 

Natalia Bartsch – adwokat, ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała również na Wydziale Prawa Universita degli Studi di Teramo we Włoszech w ramach programu Erasmus. Natalia Bartsch jest także absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych warszawskich kancelariach oraz w Biurze Prawnym jednego z największych w Polsce wydawców prasy, gdzie pracowała jako specjalista ds. ochrony praw autorskich. Wykładowca Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza.

 

Warsztat realizowany w ramach projektu European Video Dance Heritage, http://evdhproject.eu/

 

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

Partner: Fundacja Ciało/Umysł