Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca oraz Teatr Polski w Warszawie rozpoczynają półroczny cykl warsztatów, których celem jest spotkanie świata teatralnego i tanecznego oraz próba znalezienia wspólnego języka artystycznej ekspresji. Warsztaty ruchu scenicznego przeznaczone są dla zawodowych aktorów. Pierwsze zajęcia poprowadzi Leszek Bzdyl, tancerz, aktor, choreograf i reżyser, założyciel i lider artystyczny Teatru Dada von Bzdülöw.

Zajęcia odbędą się w dniach 8-9 stycznia 2012 w godz. 10.00.14.00. Zgłoszenia do 31 grudnia 2011 pod adresem mailowym: magdalena.mroz@teatrpolski.waw.pl. lub pod telefonem 0 512 356 943. Z

Udział w warsztacie jest bezpłatny. głoszenia będą przyjmowane do wyczerpania limitu miejsc. Od uczestników nie jest wymagane przygotowanie taneczne.
Kolejne zajęcia w cyklu poprowadzi Marysia Stokłosa. I

Leszek Bzdyl o warsztacie:

Taniec stał się elementem mojego teatralnego doświadczenia stosunkowo późno. Dopełnił i pogłębił niejako zestaw technik scenicznej wypowiedzi. W ciągu lat pracy okazało się, że jest bazą dla pracy z głosem, w jakiś szczególny sposób wspiera określanie charakteru postaci scenicznej, służy kreowaniu atmosfery emocjonalnej widowiska teatralnego. Taniec, o którym mówię, jest wypadkową wielorakich systemów ruchu: od medytacyjnych technik pracy z ciałem, poprzez wyrazistość mima ze szkoły Henryka Tomaszewskiego, na technikach tańca współczesnego rozwijanych w Europie i Ameryce kończąc. Taniec, który mnie interesuje, nie zamyka się w ciasnych ramach estetyki. Ten taniec wspiera aktora-tancerza w jego wysiłku, aby istnieć na scenie tu i teraz, pozwala widowni współuczestniczyć w akcie kreacji. Ten taniec nie tworzy metafor. Taniec, którego ciągle na nowo poszukuję, jest opowieścią o człowieku w jego powszedniości.